Наверх

Сумішеві тканини - що це таке?

20/06/2020

Сумішеві тканини являють собою матеріал, що складається по суті з декількох видів ниток. Волокна двох або навіть трьох матеріалів змішуються між собою і в результаті виходить текстиль з різноманітними характеристиками. Так створюється еластичний бавовна або дихаюча синтетика. Такий текстиль дуже практичний і використовуються при пошитті одягу, а також елементів інтер'єру. Найчастіше змішування піддаються натуральні і синтетичні матеріали, які в поєднанні дають кращі результати.

Технології створення змішаної тканини


Популярні нині сумішеві тканини з'явилися завдяки недолікам натуральних і синтетичних матеріалів. Натуральні тканини створюються на основі природних і рослинних компонентів і, незважаючи на високу екологічність, володіють деякими недоліками. Вони легко мнуться і можуть всістися після прання, ставши менше. Шовк також подається вигорання, що сприяє поступовому вицвітання текстилю.

Синтетичні тканини створюються з полімерів, завдяки чому вони набувають практично будь-яку текстуру та ефект. Вони не мнуться і не сідають, але мають чимало своїх недоліків. Одним з них є погана пропускаемость повітря і електризація. Вони також можуть стати причиною алергічної реакції або подразнення на шкірі.

Щоб усунути ці недоліки, була придумана сумішева тканина. Її виготовляють за двома технологіями:

 • Переплетення натуральних і синтетичних волокон, в результаті дає матеріал, однаковий з двох сторін і рівномірний за складом. Найчастіше використовують пропорції 70/30 або 60/40.
 • Саржевый метод. На виході виходить матеріал, синтетичний з одного боку і натуральний з іншого з пропорції 50% на 50%.
 • На однорідний матеріал додатково можна наносити різні просочення, які можуть надати йому водовідштовхувальних і інших характеристик. При виготовленні сумішевої тканини саржевим методом просочення неможлива. Чималий вплив на кінцевий результат впливає і метод переплетення ниток. При створенні мононитки з двох різних волокон вона може кришитися на кінцях. Щоб уникнути подібного, нитка виготовляють шляхом перекручування.

Види змішаних тканин


Завдяки своїм властивостям, сумішеві тканини широко застосовуються у виробництві одягу та домашнього текстилю. З них виготовляють спецодяг, водонепроникний та стійкий до забруднень, уніформу і спортивний одяг. Вона здатна відмінно захищати від холоду і іншої негоди. Також з неї можна виготовляти легку повсякденний одяг.

Найбільш відомими різновидами сумішевих тканин є:

 • Таслан. При її виготовленні використовуються поліамідні волокна, а також спеціальна водоупорная просочення. Ця ідеальна тканина для пошиття курток, спортивного одягу та деяких елементів інтер'єру квартири.
 • ТиСи. Матеріал з використанням бавовняних волокон, широко поширений для пошиття уніформи. Не викликає алергії, довго зберігає колір і легко переться.
 • Бондінг. Представляє з себе поєднання поліестеру і трикотажного матеріалу, що володіє відмінними водовідштовхувальними і теплозахисними характеристиками. Використовується для пошиття шапок і верхнього одягу для зимового сезону.
 • Тафета. Складається з поліестеру і нейлону, володіє гарним ефектом переливу квітів. Найчастіше з такої тканини шиють жіночі сукні.
 • Меморі. Унікальна тканина, відновлює свою первинну форму.
 • Оксфорд. Цей матеріал отримав широке поширення в туризмі та військовій сфері, включаючи створення уніформи, чохлів, наметів та інших тканинних елементів екіпіровки.


Подібні матеріали дуже функціональні і здатні стати в нагоді в будь-якій сфері діяльності людини. Вони довговічні, при правильному догляді вони можуть прослужить вам від 2 до 5 років. Для порівняння, експлуатаційний період бавовняних тканин дорівнює від півроку до року.

Догляд за виробами з сумішевої тканини


Щоб будь-який матеріал прослужив вам довгу службу, він повинен бути якісним і піддаватися відповідного догляду. Якщо ви будете нехтувати рекомендаціями по догляду за смесовым текстилем, він може втратити частину своїх корисних характеристик і незабаром прийти в непридатність. Обов'язково дотримуйтеся порад з прання тієї чи іншої речі, зазначеної на її етикетці.

Якщо бирка відсутня або ви не впевнені у складі матеріалу, можете дотримуватися загальних рекомендацій для всіх сумішевих тканин:

 • періть вироби з тканини при температурі не більше 40 градусів;
 • використовуйте делікатний режим прання;
 • не користуйтеся відбілювачами і хлоркою.


Якщо ви хочете придбати якісний текстиль з Туреччини самою приємною ціною, зверніть свою увагу на інтернет-магазин «Barbatextile». Там ви зможете знайти великий вибір натуральних, синтетичних і змішаних тканин різного виробництва.

Схожі статті