Наверх

Скільки метрів тканини потрібно на комплект постільної білизни євро

15/05/2021

Комплект постільної білизни — предмет щоденного використання, і як подарунок він може бути піднесений до будь-якого свята. Спеціалізовані магазини пропонують даний різноманітність рішень, але набагато приємніше подарувати річ, створену своїми руками. Можна зшити білизна з бязі, сатину, попліну і навіть шовку, і для цього знайдеться безліч варіантів. Залишається вирішити, скільки метрів тканини знадобиться.

Розміри комплекту і розрахунок тканини


Серед розмаїття постільних речей за розміром, популярним вибором сімейних пар є комплект євростандарт. Він пропонується у двох варіаціях і набагато комфортніше звичних двоспальних виробів, так як за параметрами набагато більше, тому і затишніше:

  • підодіяльник — 205×225 см, 225×245 см;
  • простирадло — 240×220 см, 240×280 см;
  • наволочки — 50×70 см, 70×70 див.


Для пошиття комплекту євро потрібно розрахувати тканину за простою формулою, здійснюючи розрахунок по кожній окремій деталі, а також враховуючи при цьому стандартну ширину рулону для постільної білизни в 220 див. Для орієнтира можна взяти комплект 205×225/240×220/50×70 см:

  • Підодіяльник. До ширині додати 3 см припуску, помножити на дві довжини, плюс 1,5 см на шов. Наприклад: 225×2+1,5 = 451,5 см (плюс пару сантиметрів на планку для гудзиків) при ширині 208 див.
  • Простирадло. Ширину помножити на одну довжину, додавши до неї 2 висоти матраца і 3 см для шва. Наприклад: 240×1+32+3 = 275 см при ширині 223 див.
  • Наволочки. До двом довжинам додати 20-30 см для клапана і 3 см для підгину, помножити на 1 ширину і додати 3 див. наприклад: 70×2+20+3 = 163 см при ширині 53 див.

Варто також врахувати, що готова постіль на основі 100% бавовни після прання дає усадку, тому рекомендується додавати 3-5% запасу при розрахунку тканини. У підсумку розрахунок проводиться за наступною наприклад: (451,5+275+53×2) +5% = 874,1 см (стільки полотна по довжині знадобиться при ширині рулону 220 см).

Розкрій матеріалу для комплекту євро


Як тільки всі деталі розкроєні відповідно до виробленим мірками, можна приступати до шиття. Робота виконується стандартним прямим швом. Щоб процес йшов набагато простіше, необхідно пропрасувати згини. Починаємо пошиття комплекту євро з самого складного елемента, закінчуючи простими:

  • Підодіяльник. Складаємо деталь по довжині навпіл, обов'язково лицьовою стороною всередину. Прострочуємо краю, відступивши 1,5 см від відрізу, обробивши краю і не забувши внизу вироби залишити місце для планки з гудзиками. Можна зробити рядок по лицьовій стороні на відстані 5-7 мм (в такому разі не доведеться обробляти краю).
  • Простирадло. З кожної сторони необхідно підшити зрізи подвійним підворотом. Для цього складаємо краю в два рази по 0,7-0,8 мм на виворіт і прострочуємо.
  • Наволочки.По довжині зрізи також підшиваються в два підкоміра.  Скласти виріб потрібно таким чином, щоб частина в 20 см для клапана залишилася всередині між шарів.  Прострочити боковини 3-5 мм від краю і вивернути навиворіт.  Після цього потрібно знову прокласти шви для закріплення всередині необроблених країв.

 По закінченню всіх робіт хорошою ідеєю буде пропрасувати готовий комплект євро за всіма застроченную краях.  Таким чином, заправити ліжко буде набагато простіше, а виглядати вона буде набагато привабливіше.

 Чому постільна білизна сідає?


 В процесі експлуатації білизна часто дає усадку, але це вірна ознака того, що вибране полотно складається з натуральних бавовняних волокон.  Цього не уникнути при пранні навіть в 30-40 градусів.  Чому це відбувається?  При виробництві, коли полотна тчуть, вони також піддаються фарбуванню, відбілюванню і іншим технологічним процесам, після чого проходять обробку через спеціальні вали.  При остаточному етапі відбувається закріплення тканини температурним впливом, а при пранні тканину деформується, після чого сохне і приймає дещо іншу щільність волокон.

 Саме тому фахівці радять купувати тканину для пошиття з невеликим запасом.  На щастя, сучасні виробники гарантують мінімальну усадку полотен, розбавляючи їх склад іншими волокнами, що не приведе до зайвих розтрат.  Навіть якщо залишків вийде більше, ніж планувалося, їх можна застосувати в домашньому господарстві або використовувати для різних виробів.

Схожі статті