Наверх

Скільки метрів тканини потрібно на наволочки 50 × 70 і 70 × 70

15/05/2021

Розмір наволочок в комплекті постільної білизни може бути варіативним, що залежить від виробника, але завжди відповідає певним стандартам. За європейською системою заходів параметри, як правило, становлять 50×70 або 70×70 см При необхідності зшити вироби своїми руками, потрібно мінімальний досвід роботи зі швейною машинкою і невеликий клапоть тканини. Щоб не витрачати зайві кошти, потрібно правильно зробити розрахунок.

Скільки тканини потрібно на наволочку?


Роблячи викрійку, важливо не зробити дві найпоширеніші помилки: не врахувати усадку матеріалу і не залишити припуски на шви. Незалежно від необхідного розміру, також необхідно визначитися зі способом розташування подушки в наволочці, що буде безпосередньо впливати на кількість тканини:

  • під клапаном — до довжині викрійки необхідно додати 25-30 см і не менше 1,5 см на підгин краю запаху;
  • на блискавці — додатково потрібно буде додати лише 5 см з кожної сторони для вшивання блискавки;
  • на гудзиках — можна зробити планку з прорізними петлями, додавши до викрійці приблизно 4 см на боковинах з урахуванням подвійного підгину.

Скільки метрів тканини потрібно на наволочку? Якщо для пошиття береться спеціального призначений текстиль для постільної білизни, то його ширини в 220 см буде достатньо, щоб розташувати три викрійки поруч. Можна взяти приклад на виробі з внутрішнім клапаном, скориставшись такою формулою:

  • наволочка 50×70 см: 50×2 (сторони) +25 (клапан) +5 (припуски на шви) = 130 см;
  • наволочка 70×70 см: 70×2 (сторони) +25 (клапан) +5(припуски на шви) = 170 див.

При цьому важливо додати 3% додаткового запасу на усадку матеріалу. В кінцевому підсумку знадобиться 1,34 метра тканини при першому варіанті крою і 1,75 метра при другому. Розрахувати витрату тканини для наволочок з іншим способом розташування подушок для більш економного пошиття не складе труднощів: замість 25 см до довжини потрібно додати 10 і 8 см, не забувши про припуски.

Як зшити наволочки в домашніх умовах?


Необхідно розкласти полотно на рівній поверхні і зробити розмітку деталей. Кроїти можна як часткової, так і поперечної нитки, головне, щоб малюнок обох деталей збігався і відповідав інших предметів, якщо передбачено пошиття повноцінного комплекту постільної білизни.

Зробивши викрійки, переходимо до обробки країв. Краще не використовувати при цьому оверлочну строчку, а зробити подвійний підгин, тоді зрізи будуть надійно зафіксовані. Потрібні міцні, але не товсті нитки за кольором деталей, а сходинку рекомендується ставити з кроком середнього розміру. Виділяють різні технології пошиття:

З клапаном. Зробивши підгин зрізів з коротких сторін, потрібно скласти деталь лицьовою стороною всередину, залишивши підворот на запах зверху.Пристрочують боковини разом, відступивши 1,5 см від краю, після чого вивертаємо виріб.
 На блискавці.  Обробити зрізи, а перед зшиванням боковини необхідно пристрочити блискавку на всю довжину вхідного отвору.  Після цього потрібно вивернути наволочку через блискавку.
 На ґудзиках.  Зробивши шви на боковинах з виворітного боку, необхідно зробити планку - з обох сторін загнути два рази по 2 см і прострочити.  До однієї деталі потрібно пришити гудзики, а на інший зробити отвори і обмітати їх.
 Останній варіант має ще одну варіацію - прихована планка.  У такому випадку знадобиться зробити додаткову складку, яка буде приховувати застібку.  При розкрої треба додати ще 6 см до основних показників з одного боку, тоді гудзики при застібанні залишаться непомітними.

 Озброївшись необхідними інструментами, досвідом в розкрої і пошитті, можна порадувати сім'ю невеликий обновкою.  На ринку домашнього текстилю є безліч різновидів матеріалів натурального походження (сатину, бязі, попліну, ранфорса і інших), стандартна ширина яких дозволить економно використовувати кожен сантиметр.  Керуючись порадами, процес шиття наволочок розміром 50 на 50 см або 70 на 70 см не займе багато часу.

Схожі статті