Наверх

Витрата тканини на 2-х спальний комплект постільної білизни

15/05/2021

Ринок домашнього текстилю досить різноманітний. Покупцям пропонується широкий вибір готових комплектів різних розмірів і забарвлень, що дозволяє вибрати постільну білизну по смаку і вимогам практичності. В той же час є безліч полотен натурального та синтетичного походження, тому можна зшити набір виробів самостійно. Все, що для цього знадобиться — правильно визначити параметри, щоб знизити витрату тканини.

Розміри двухспального комплекту різних стандартів


В кожній країні діє певний стандарт, який визначає параметри білизни. Використовуються американська і європейська система заходів: перша застосовується західними виробниками, що визначають розміри комплектів в метрах і футах, а остання — вітчизняними, які задають розміри в сантиметрах і метрах.

При цьому на нашому ринку може бути продукція євростандартів, а подвійні ліжка також можуть мати різну ширину і довжину, що пояснює різноманітність пропозицій:

підодіяльник — 210×180 см, 214×176 см, 220×200 см;
простирадло — 210×175 см, 215×180 см, 220×215 см, 230×240 см;
наволочки — 60×60 см, 70×50 см, 70×70 див.


Також виробники пропонують комплект євро на два спальних місця з підодіяльником 214×176 см, простирадла 240×220 см і наволочками 70×70 см За американською класифікацією (2-bed, full або double), білизна має дещо відмінні параметри: 229×274/200×220/51×65 див.

Скільки потрібно тканини?


Постільна білизна не має складних деталей, тому виключає труднощі в розкрої і пошитті. Для цього пропонуються полотна шириною 220 см, що дозволяє отримати одноцельную простирадло і підодіяльник без швів. Щоб відповісти на питання, скільки треба тканини на постільну білизну для двох осіб, крім розмірів, необхідно врахувати ще один важливий критерій — усадку матеріалу.

Так як постільна білизна переважно шиється з бавовняних тканин — бязі, сатину, попліну та інших різновидів, вони мають властивість сісти після прання. Рекомендується купувати полотно з запасом в 3-5%, а також перш, ніж здійснювати розкрій, краще випрати його, щоб уникнути подальшої усадки. У підсумку для пошиття комплекту знадобиться приблизно 7,5 метрів тканини. Варто розглянути це на прикладі окремих деталей:

  • Підодіяльник. Необхідно взяти дві ширини ковдри, додавши 5 см для вільного його розміщення, а також для припусків. Наприклад: 180×2+5 = 365 див. В даному випадку поздовжній шов буде один, тому вхід можна вибрати на власний розсуд.
  • Простирадло. Вимірюємо ширину ліжка або дивана, а також додаємо по 40 см з кожного боку, щоб заправити краю за матрац або залишити звисати. Наприклад: 150+40×2 = 230 див. Цього буде достатньо з урахуванням подворотов країв.
  • Наволочки.По ширині полотна можна викроїти два вироби.  Потрібно підсумувати дві довжини, додати 30 см на клапан і близько 7 см на підгин.  Наприклад: 70 × 2 + 30 + 7 = 177 см. На подушки розміром 50 × 70 см необхідно 110 см тканини при стандартній ширині рулону.

 

Якщо планується шити наволочки на блискавці, то для її ушивання знадобиться всього 5 см, а 25 см полотна при цьому можна заощадити.  Витрата тканини на двоспальний комплект при даних розрахунках становить 705 см, а з урахуванням запасу на усадку - 750 см.

 Як зшити деталі 2-х спального комплекту?


 Найпростіше розкроїти і зшити простирадло.  Якщо крій був здійснений по всій ширині матеріалу, то при наявності оброблених кромок строчити доведеться тільки з двох протилежних сторін, зробивши два підгину по 1 см. Зрізи деталей для наволочок також потрібно обробити, після чого скласти їх удвічі лицьовою стороною всередину по довжині, залишивши припуск  на клапан зверху.  Після цього потрібно прострочити бічні шви і вивернути наволочки.

 Підодіяльник також складається вдвічі, після чого на боковинах потрібно прокласти шви, зробивши подвійні підкоміри країв.  З однієї зі сторін важливо залишити ділянку, в який буде вставлено ковдру, його зрізи потрібно підвернути по 1,5 см для рядки.  Зшити самостійно 2-х спальний комплект постільної білизни не так важко, достатньо мати швейну машину і придбати текстиль.  Такий подарунок, зроблений собі або своїм близьким, неодмінно буде оцінений.

Схожі статті