Наверх

Правильне розташування викрійки на тканині

15/05/2021

Перед безпосереднім розкриємо тканини при виготовленні якого-небудь виробу кожна професійна швачка, як і проста рукодільниця, стикається з необхідністю розкласти викрійку на тканині. Даний процес не вимагає особливих навичок, але передбачає грамотну розкладку, яка дозволяє використовувати полотно найбільш раціонально. Як розташувати елемент на матеріалі правильно? У цьому варто розібратися більш детально, дотримуючись деяких порад.

Підготовка викрійок до розташування


Перш ніж приступити до безпосереднього розкрою деталей і переводити зразки на тканину, важливо перевірити її на усадку, чого часто схильні тканини з бавовняних волокон. Для цього необхідно провести попередню волого-теплову обробку — декатирование. Можна взяти шматок матеріалу, намочити його і відпрасуйте за напрямом ниток основи. Якщо простежуються зміни у розмірах, то рекомендується провести декатирование всього полотна, на яке необхідно перевести викрійку.

Дана дія запобігає деформацію готового виробу, так як оброблений матеріал при повторному зволоженні і термічному впливі не дає усадку або може спостерігатися її мінімальний відсоток. При цьому варто врахувати, що процес декатирования не можна проводити на тканинах деяких видів (оксамит, шовк, креп), якщо в цьому немає прямої необхідності. Після обробки можна приступати до розкладання викрійок на полотні, підбираючи їх оптимальне розташування.

Як правильно зробити розкладку зразків деталей?


Щоб розкласти викрійки раціонально, необхідні спеціальні інструменти і пристосування — фігурні лекала, шпильки, крейда, а також широке робоче місце. Важливо відзначити, що різноманітність фактур матеріалів передбачає розташування елементів в певній спрямованості. Зробити правильний розклад викрійок можна, враховуючи розташування малюнків на тканині і напрям її ворсу:

  • Ворсові полотна (оксамит, вельвет, плюш) — розташування необхідно зробити таким чином, щоб ворс в готовому виробі був спрямований вгору, щоб уникнути різних відтінків деталей.
  • Картаті і смугасті матеріали — передбачається розміщення згідно з фасоном вироби, при цьому важливо дотримуватися симетрію візерунків, їх ширину і колір.


Однотонні тканини, з невизначеним і дрібним малюнком — можна розміщувати викрійки у будь-якому напрямку. Виняток становлять полотна, малюнки на яких орієнтовані в одну сторону.


В цілому при перекладі викрійок на тканину необхідно пам'ятати головне правило: спочатку розкладаються великі деталі (викрійка спинки, рукавів, поличок), а після цього розташовуються дрібні елементи.Передбачається варіативної розташування зразків, яке залежить від лінії згину і інших чинників:

  •  Поздовжній згин - тканину необхідно скласти навпіл кромка до крайки лицьовими сторонами.
  •  Поперечний згин - матеріал складається за тією ж схемою, тільки по поперечної лінії.
  •  Два згину - кромки полотна повинні розташовуватися в середині полотна, орієнтуючись на нитки основи.
  •  Частковий згин - тканину необхідно скласти з одного боку лицьовою стороною всередину таким чином, щоб деталь повністю помістилася.
  •  Розкладка по косій - передбачається в тому випадку, якщо мається на увазі рухливість і утворення хвиль на майбутньому виробі.
  •  Розкладка розворот - форма розміщується на виворітного або лицьовій стороні полотна, розкладеного в один шар.


 З цього випливає висновок, що зразки можна переносити на матеріал як по частковій, так і поперечної нитки, а також по косій, при яких можливі деякі відхилення від лінії основи.  Після фіксування всіх елементів проводиться їх розкрій із зазначенням важливих міток.

 Вибір тканин на Barbatextile


 З урахуванням отриманих знань по правильному розташуванню викрійок і особливостям різних фактур можна сміливо приступати до розкроюванні деталей для пошиття того чи іншого виробу.  Широкий асортимент тканин для постільної білизни і домашнього текстилю представлено в каталозі нашого інтернет-магазину Barbatextile.  Передбачається дрібний і великий опт для швейних підприємств та дбайливих господинь.  Вибирайте якісні полотна від надійних постачальників і наповніть свій будинок справжнім затишком!

Схожі статті