Наверх

Корисні поради по комбінуванню тканини

12/06/2021

Створюючи будь-який предмет одягу або будь-яке інше текстильний виріб, важливо заздалегідь передбачити, якого результату ви плануєте досягти. Ефект може бути різною, що залежить від вибору матеріалів. У деяких випадках придбана для пошиття тканина просто не підходить для задуманого: занадто однотонно і просто або навпаки — яскраво, барвисто і зухвало. Але ніколи не пізно виправити ситуацію, вдаючись до комбінування матеріалів. Застосовуючи такий прийом, річ буде виглядати досить цікаво і виграшно.

Що забезпечує комбінування?


Коли є необхідність надати виробу родзинку або зробити незвичайний перехід, вдаються до поєднання матеріалів. В даному випадку потрібно правильно підібрати тканини-компаньйони, які повинні бути наближеними за фактурою, основного тону і іншим характеристикам. Але в деяких випадках дозволяється поєднувати непоєднуване, головне при цьому — знайти певний сенс задуму. Для чого потрібно комбінування і як його можна застосувати? Варто розглянути кілька можливих варіантів на прикладі одягу:

  • Красиве за виконанням полотно, але не відповідає за забарвленням можна розбавити акцентной деталлю при пошитті. Це може бути комір, манжети, кокетка, що також стосується матеріалів із занадто великим малюнком.
  • Щоб позбутися від вульгарності в образі, можна поєднувати прозорі і близькі за фактурою тканини, наприклад, сітку або органзу з мереживами. Цікавий ефект також забезпечить накладення вишитих деталей на яскравий атлас або шовк.
  • Завдяки комбінуванню можна домогтися отримання нових фактур, застосовуючи техніку синель, фелтінг або аплікацію, а також підкреслити красу одного типу матеріалу за рахунок іншого.
  • Застосування тканин-компаньйонів або матеріалів з різними властивостями для пошиття допоможе вигідно підкреслити конкретну деталь або створити предмет гардероба в конкретному стилі.


Рукодільниця, мають навички в'язання гачком, також буде цікава ідея комбінування, в даному випадку в'язаних елементів і тканини. Даний прийом дуже оригінальний, вимагає особливого уміння і креативності. Для початківців підібрані різноманітні схеми, які допомагають використовувати ажурні візерунки не тільки в якості декоративного елемента на готовому виробі, але і їх рівноцінного суміщення. Це дуже творчий і захоплюючий процес, при цьому важливо підібрати гармонійну до матеріалу пряжу. Як можна застосовувати техніку комбінування в'язання та тканини? Як правило, застосовуються два варіанти:

Обв'язка гачком дрібних деталей, їх скріплення в один великий елемент, який утворює повноцінний предмет одягу.

Поєднання в'язаних вставок з виробом в певному місці: на спинці в сукні, комірі в блузці, рукавах кардігана і т. д.В даному випадку можна варіювати на тему дизайну, підбираючи різні за кольором матеріали, один з яких буде контрастувати на тлі іншого.  Щоб досягти більш гармонійного результату, краще використовувати сировину однакових відтінків.  При цьому і тканину можна використовувати практично будь-якого типу, головне, щоб вона не сипалася на зрізі і була досить щільною.

 Застосування поєднання тканин в інтер'єрі


 Щоб надати унікальності і затишку домашній обстановці, зовсім не обов'язково здійснювати зайві розтрати і наймати дизайнерів, коли можна прикрасити інтер'єр без залучення фахівців і дорогих матеріалів.  Наприклад, зшити штори з полотен двох або кількох кольорів, а також тих, які повторюються візерунком або близькі по відтінку.  Можна поекспериментувати і застосувати комбінування двох контрастних тонів.  При цьому важливо пам'ятати, що обрані для текстильного ансамблю кольору повинні повторюватися в інших предметах обстановки.

 Даний прийом також можна застосовувати при пошитті чохлів на стільці або табуретки, створення декоративних подушок і навіть постільної білизни.  Таким чином, можна вигідно підкреслити колірну гамму інтер'єру і досягти незвичайного ефекту.  Якщо вас зацікавили подібні ідеї, то в каталозі нашого сайту Barbatextile представлені різноманітні тканини для домашнього текстилю та білизни, які реалізуються за доступними цінами.  Вибирайте полотна від надійних постачальників і додайте свого будинку оригінальності і затишку!

Схожі статті