Наверх

Організація зберігання постільної білизни

15/05/2021

Де і як зберігати постільну білизну? Звичайно, на вільній полиці в шафі або в комоді, на антресолі або в коморі. В даному випадку все залежить від дому. Але знаючи деякі хитрощі і нюанси, можна не тільки продовжити термін служби білизни, а також позбутися від зайвих клопотів і заощадити місце в будинку, не порушуючи затишку і гармонії.

Де зберігати постільні приналежності?


Для початку варто визначитися, в якому приміщенні ви хочете або маєте можливість зберігати домашній скарб. Для таких цілей підійдуть: спальня, гардеробна або комора, ванна кімната, вітальня або інші кімнати. Але варто враховувати, що місце повинне бути сухе, чисте, а також ізольоване від сторонніх неприємних запахів.

Якщо ви зберігаєте в декількох місцях, то краще відразу розсортувати, де і які вироби буде найзручніше зберігати:

 • у спальні — ваші повсякденні комплекти;

 • у коморі — сезонне білизна;

 • у вітальні — комплекти для гостей;

 • у дитячій — дитяче білизна.

  Дуже зручно розділити ходове постільна, а також комплекти, які використовуються рідко — не підходять до вашої нової ліжка, розрізнені предмети з різних комплектів, більше старі, замінені на нові. Виберіть 2-3 набору часто використовуваного білизни на кожне ліжко, після чого додайте його в максимальній близькості до спальні. Решту можна заховати в комору або на антресоль.

 Зберігати білизну у ванній варто тільки в тому випадку, якщо приміщення досить просторе для цього і добре провітрюється. Варто пам'ятати, що вогкість згубна для натуральних тканин, а також є ймовірність утворення грибка.

  Варто уникати тих місць, де присутні сильні аромати. Наприклад, бавовна має властивість вбирати запахи. Щоб білизна на антресолі і в коморі не пахло, його варто зберігати в герметичних чохлах або перекладати ароматизованими саші.

Економія місця при зберіганні


В невеликій квартирі проблема зберігання речей стоїть більш гостро. В даному випадку на виручку приходять приховані системи для зберігання:

 • ліжка з шухлядами для білизни;
 • потайні ящики в подіумі ліжка;
 • дивани з нішами і коробами;
 • антресолі.


Цікавим способом компактного зберігання є вакуумні пакети. Це щільні поліетиленові мішки зі спеціальним клапаном. Можна помістити в них білизну, після чого за допомогою пилососа видалити повітря. Обсяг білизни при цьому зменшується в 2-3 рази, воно не буде м'ятися або пріти, а також не набере неприємних запахів.

Способи складання постільної


Акуратно складена білизна не мнеться, не затирається в місцях згину і не займає багато місця. Існує певна послідовність, якої дотримувалися ще наші мами:

 • Гладимо злегка вологим, а не пересушеним.
 • Якщо складаємо на довге зберігання, то вивертаємо навиворіт.
 • Складаємо, щільно притискаючи і проутюжівая.
 • Ні в якому разі не розкладаємо в шафі або скрині сире або теплу білизну. Після прасування залиште його на відкритому повітрі на деякий час.

Сучасні господині знайшли нові способи складання білизни. Найбільш популярними сьогодні є поради гуру всіх домогосподарок — японки Марі Кондо, яка розробила власну систему зберігання білизни. Вона радить не зберігати старі і старі речі, а також позбавлятися від штопаного і рваного білизни, звільняючи місце в будинку для нових придбань. Складати речі та постільна стоїть таким чином, щоб усі добре проглядалося і не доводилося ритися в пошуках потрібної речі.

Типовим для японців вважається спосіб упаковки комплектів білизни в наволочки. Для цього акуратно складають простирадло і підодіяльник (щоб вийшов прямокутник 50×70 см), після чого поміщають всередину наволочки.

 Як скласти простирадло на гумці?


Такі простирадла неймовірно зручні у використанні, але складати їх правильно вміють далеко не всі господині. При цьому тут немає нічого важкого, якщо дотримуватися простої послідовності:

Виверніть виворотом до себе і розрівняйте випрасувану простирадло.
Вставити одну руку у верхній, а в нижній кут одного боку.
Вкладіть один кут в інший.
Повторіть те ж саме для двох інших кутів.
Розправте згин і складіть навпіл, вкладаючи кути один в інший.
Отриманий прямокутник з одним круглим кутом складайте навпіл, поки не вийде згорток потрібного розміру.

Як уникнути хаосу в шафі?

Навіть ідеально складена білизна незабаром перетворить порядок у шафі в повний хаос, якщо не відсортувати належним чином. Тут є дві принципові методики: перша — сортування за належністю, а друга — по комплектах.

Перший спосіб передбачає три стопки: наволочки, простирадла і підковдри. Він зручний у випадку, якщо у вас все білизна однакову або ви змінюєте предмети з різною частотою (наволочки частіше, ніж простирадла, а простирадла частіше, ніж підодіяльники). Якщо ж всі комплекти різнокольорові і все замінюється одночасно, то варто розкласти білизна за наборами. Особливо мило виглядають складені таким чином комплекти, якщо їх перев'язати стрічкою.

Допомогти підтримувати порядок на полицях шафи допоможуть додаткові кошики, ящики і коробки. В комодах і скринях можна використовувати роздільники, які можна виготовити самостійно з цупкого картону або пластику.Секрети зберігання білизни від практичних господинь
 Ці прості і корисні поради продовжать термін служби ваших виробів, вбережуть їх від цвілі і пошкоджень, а також значно полегшать ваш побут:

 •  Білизна, яке не використовується, потрібно перепирати або прикладати, щоб воно не стиралася і не вицвітало в місці згину.
 •  Прибирайте на зберігання тільки повністю суху білизну.
 •  Білизна з шовку може постраждати від молі, так що використовуйте репеленти.
 •  Ящики і шафи, де зберігається білизна, необхідно регулярно провітрювати.  Якщо шафа знаходиться у ванній або іншому вологому середовищі, подбайте про примусової вентиляції.
 •  Не використовуйте парфуми і аерозолі для ароматизації, так як вони можуть залишати плями.
 •  Не варто запасатися постільною про запас.  Термін зберігання білизни варіюється від 7 років (для бязі) до 10 років (для сатину, перкали і жаккарда).  Шовкові комплекти зберігається понад 15 років, але при цьому коштують набагато дорожче.

 

Ваш будинок - ваші правила, тому організовуйте свій простір так, як зручно саме вам.  Експериментуйте зі способами складання і сортування білизни, спробуйте нові методики зберігання в наволочці або вакуумному пакеті.  Не бійтеся розлучатися зі старим білизною на користь нового, більш модного і стильного.  Головне - використовуйте його дбайливо, як важливий атрибут вашого здорового сну.

Схожі статті