Наверх

Перкаль - що це за тканина: які існують види

30/11/-0001

Придбати постільну білизну не так просто, як здається на перший погляд. Якщо ви у пошуках дійсно якісного комплекту, який упродовж довгого часу тішитиме око і тіло, то варто обирати білизну з натуральних матеріалів. Перше місце за популярністю займають матеріали з бавовни. Зазвичай покупці обирають звичні усім бязь, сатин або навіть новомодний ранфорс. Але особливе місце серед бавовняних матеріалів займає перкаль. Ця тканина за повним правом вважається люксовою. Але перш ніж віддати велику суму грошей за звичайний комплект з наволочок і простирадла, варто розібратися, чи так хороший сам матеріал і які тонкощі слід враховувати, перш ніж його купити.

Як роблять перкаль?

Перкаль є тонкою і м'якою тканиною, створеною з некрученої чесаної бавовни. При виробництві сучасного матеріалу використовують чисті нитки бавовни та льону, доповнені синтетичними волокнами (поліестером). Щоб кожна нитка набула міцність, її необхідно обробити шліхтою. Це спеціальна клейка суміш, яка немов запаює сировину в захисну оболонку, що запобігає утворенню ворсинок і кругляків на поверхні матеріалу.

Стандартний склад цієї речовини включає наступні компоненти:

 • жир тваринного походження;
 • гліцерин;
 • картопляний крохмаль.

Іноді виробник додає в цю суміш інші інгредієнти.

Процес шліхтування не обважнює підсумкову тканину. Вона залишається м'якою, ніжною і приємною на дотик. Шліхтувати волокна необхідно, після спеціальної обробки вони набувають наступних властивостей:

 • антистатичність;
 • гладкість;
 • висока щільність;
 • довговічність;
 • зносостійкість;
 • відсутність ворсистості.

Перкаль має щільність 160*90 ниток на 10 сантиметрів. З такої тканини можливо виготовити постільну білизну нестандартного крою, з набивним малюнком або мереживними воланами. Також перкаль легко піддається забарвленню, на нім навіть можливо здійснювати фотодрук.

Найбільш відомі виробники

Перкаль являється тканиною для виробництва постільної білизни якості люкс. Елітні простирадла коштують відповідно: ціна на них дуже висока. Але спати на них - це істинне задоволення.

У СНД є всього один виробник цього матеріалу. Це фабрика з міста Іваново. В основному перкаль на ринку імпортна. Виробництвом елітного матеріалу займаються в країнах, що вирощують бавовну. Це Індія, Єгипет і Пакистан. 

Комплекти постільної білизни з вказаних регіонів вражають обивателя свої якістю і різноманіттям оригінальних забарвлень.

Переваги та недоліки постільних комплектів з перкалі

На перший погляд, перкаль не справляє враження дорогого матеріалу. багато хто скаже: “Тонка і навряд чи міцна тканина”. Але це помилкова думка дилетанта. Лише істинні поціновувачі знають: перкаль набагато міцніша за інші бавовняні матеріали.

Фахівці виділяють безліч переваг цієї тканини, з особливо варто зазначити наступні:

 1. Не пропускає холодне повітря, усе тепло залишається усередині, поряд зі сплячим. 
 2. Добре тримає малюнок. Навіть сонячні промені не сприяють вигоранню забарвлення.
 3. Висока гігроскопічність.
 4. У жарку ніч дарує свіжість і прохолоду, а в холодну погоду гріє.
 5. На поверхні не утворюються кругляки.
 6. Стає м'якше після кожного прання, при цьому інші якості залишаються незмінними.

Якщо говорити про недоліки, то варто згадати високу алергенність. Деякі люди можуть не переносити який-небудь компонент шліхти. 

Де застосовують перкаль. Її види

Міцність матеріалу відома давно. Раніше його використали в якості заміни парусини. Також велике значення перкаль мала для авіаційних потреб. Покритий лаком матеріал з бавовни використали в літакобудуванні. Перкаль відмінно справлялася із завданням обтягування фюзеляжів і крил літаків.

Нині цей матеріал активно використовують для різних потреб. Виходячи з області експлуатації виділяються два типи перкалі :

 1. Побутовий. Тонку і щільну тканину порівнюють з шовком. Перкаль йде не лише для пошиття постільної білизни, але і для штор і навіть одягу. 
 2. Технічний матеріал підходить для пошиття наметів, захисного одягу і парашутів.

Популярність тканини росте з кожним роком, це обумовлено високими функціональними й експлуатаційними характеристиками перкалі.

Особливості експлуатації та догляду

Перкаль служитиме дуже довго тільки у тому разі, якщо її правильно використали та зберігали.

Для цього варто запам'ятати декілька простих правил:

 1. Перше прання нового комплекту повинне відбуватися в прохолодній воді з використанням порошку, призначеного для кольорових речей.
 2. Рекомендована температура прання складає 60°. Допустимо використання порошку для делікатного прання і кондиціонера.
 3. Віджимання строго на знижених обертах.
 4. Перед пранням білизну необхідно вивернути навиворіт.
 5. Комплекти не можна довго зберігати в очікуванні прання.
 6. Зберігати вироби з перкалі слід в сухій провітрюваній шафі або комоді.

Якщо правильно дотримуватися усіх цих вимог, то комплект постільного прослужить дуже довго і збереже свій розкішний вид впродовж усього терміну використання.

Як визначити підробку?

Будь-яка дорога річ викликає у шахраїв спокусу її підробити. Не варто думати, що на постільну білизну ця тенденція не поширюється. Про властивості перкалі ходять легенди, а значить існує ризик придбати підробку. Щоб такого не сталося варто пам'ятати про прості заходи обережності:

 1. Завжди слід запитувати у продавця сертифікати якості й походження.
 2. Купувати вироби варто тільки в надійних магазинах.
 3. Важливо оцінити середню ціну на люксову постільну білизну і порівняти її з тими, що у продавця. Низька ціна сигналізує про високу ймовірність обману.
 4. Варто розгорнути та розглянути щільно упакований комплект. Оригінальна перкаль має тільки полотняне плетіння. Якщо воно інше, наприклад хрестоподібне або кругове, означає в упаковці знаходиться підробка.

Перкаль - це одна з кращих тканин для постільної білизни. Вона створена для тих, хто цінує комфорт, вишуканість і якість.

Схожі статті