Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.2
З часом наші улюблені речі можуть втратити свою первозданну барвистість і привабливість. Причина тому — багаторазові прання, особливо із застосуванням відбілювачів, вигорання на сонці та інші негативні фактори. Повернути виробам їх колишню яскравість, створити воістину ексклюзивний шедевр, вдихнути в домашній текстиль друге життя допоможуть спеціальні барвники.
Фарбування — справа дуже копітка і делікатне, до якого слід ретельно підготуватися, щоб не пошкодити волокно. Звичайно, його можна зробити в хімчистці, де застосовуються для цього спеціальні технології, що буде гарантією якості роботи. Але набагато цікавіше проявити фантазію, свої творчі здібності і здійснити фарбування в домашніх умовах. Головне — правильно вибрати барвник.
Фарбувальні склади можна розділити на кілька типів:
За способом нанесення фарби діляться на ті, які можна використовувати в пральній машині, заливаючи їх прямо в барабан, і призначені для ручної роботи. Бувають також універсальні, придатні для обох способів.
У продажу барвник буває в різних консистенциях та упаковках:
Наприклад, з допомогою аерозолю можна в лічені хвилини нанести будь-який малюнок і надати речі ексклюзивний вид. Рідину можна заливати в пральну машину, а за допомогою тюбика можна домогтися бажаного відтінку при ручній роботі.
У кожному випадку уважно читайте інструкцію на упаковці і дотримуйтесь рекомендацій виробника. Пам'ятайте, що отримати ідеальний колір, вказаний в описі, можна тільки при фарбуванні білих речей, а надати кольоровим виробів несподівані відтінки або приховати пляма допоможуть темні барвники.
Щоб розібратися, яка фарба підходить для певного типу тканини, розглянемо плюси і мінуси різних барвників.
Анілінові використовуються переважно для однотонного фарбування. Унікальні речовини в їх складі:
Однак ними не рекомендується обробляти тканини з великим процентним вмістом синтетическихволокон. Навіть якщо вам вдасться відразу домогтися бажаного відтінку, то при першому ж пранні фарба змиється, і річ стане невизначеного кольору.
Анілінові барвники найкраще підходять для фарбування:
Вони добре вберуть фарбу і не будуть линяти після прання.
Акрилові склади більш універсальні, вони мають водну основу, завдяки чому:
До недоліків термозакрепляемых фарб можна віднести лише те, що:
Вони прекрасно підходять для зміни кольору як натуральних, так і синтетичних волокон. Тому їх широко використовують не тільки для фарбування всього полотна, а й для розпису:
Ви гарантовано отримаєте яскравий насичений колір, який протримається тривалий час.
Намагаючись йти в ногу з часом, виробники барвників використовують інноваційні технології і створюють унікальні склади, що дозволяють:
Докладну інструкцію по фарбуванню — пропорції змішування з водою, температуру, час впливу і т. д. ви завжди знайдете на упаковці. А ми хочемо дати кілька простих рекомендацій, які стануть в нагоді в цьому творчому процесі:
Наприклад, щоб на темному тлі утворилися світлі перехрещуються смуги, закрутіть полотно джгутом, як при віджиманні після прання. Одягніть зверху гумові кільця і занурте джгут в барвник. Тримайте до повного просочення і отримання бажаного кольору. Чим більше кілець, тим більше світлих плям і смуг ви отримаєте.
Пам'ятайте, як в дитинстві, малюючи кольоровими олівцями, ви зафарбовували малюнок спочатку жовтим, а потім синім, отримуючи в результаті зелений колір? Ту ж технологію можна застосувати при фарбуванні волокон. Наприклад, змішавши синій і червоний, ви отримаєте соковитий фіолетовий відтінок.
Тепер ви можете сміливо приступати до процесу фарбування. Головне, купуйте хорошу якісну фарбу перевірених виробників і підбирайте її під конкретний тип тканини.
Бажаємо вам творчих ідей і вдалих експериментів!