Наверх

Обробляємо краю тканини вручну, без оверлока

15/05/2021

Оверлок являє собою спеціальну швейну машину, яка використовується для обметуванням зрізів різних текстильних матеріалів. Завдяки обметуванню можна запобігти розпускання або осипання їх країв, а також надати речі гарний зовнішній вигляд. Крім обметуванням, оверлок також відрізає надлишки тканини.

Деякі початківці рукодільниці не звертають особливої уваги на те, як нова одяг або текстиль виглядають зсередини. Їм вистачає досить приємного зовнішнього вигляду. Але з часом приходить розуміння того, що річ з неакуратно обробленими краями не приносить справжнього задоволення. Якщо у вас немає можливості відразу ж піти і придбати оверлок або коверлок, то можете використовувати альтернативні способи обробки країв полотна.

Основні способи зшити дві тканини


Серед рукодільниць існує кілька способів, які допомагають зшити два шматки тканини. Деякі використовують для цього звичайну швейну машинку, а інші воліють обметывать зрізи вручну. Найпопулярнішими видами швів, які допомагають вирішити цю проблему, є:

  • стачний — найбільш підходящий варіант для з'єднання різних деталей виробу;
  • машинний зигзаг — необроблений край кладеться під голку, а машинку встановлюють на «зигзаг»;
  • коса бейка — використання смуги іншої тканини для з'єднання різних шматків матеріалу;
  • підрубувальний шов — один край після з'єднання звичайним стачного швом обрізається, під нього накладається широкий край, а приметывание відбувається вздовж загнутого краю;
  • подвійний французька — міцний і акуратний, не вимагає додаткового сметывания лицьового боку;
  • шов для круглих країв;
  • рельєфний — використовується для підкреслення лінії шва.


Це тільки мала частина способів, які дозволяють красиво і надійно зшити різні шматки тканини.

Як обробити краї, якщо немає оверлока? Кілька методів


Перше, що приходить на розум досить досвідченої майстрині, якщо у неї під рукою немає оверлока — це функція «зигзаг», яку можна знайти практично в будь-якій сучасній швейній машинці. Якщо ви бажаєте отримати гарний результат, то постарайтеся перед роботою трохи поекспериментувати на двох непотрібних відрізках тканини з довжиною і шириною стібків. Але такий спосіб не підійде тим, хто дуже педантично ставиться до кожної речі.

На деяких машинах також можна зробити краєобмоточні шви. Звичайно, така обробка все одно виглядає не зовсім акуратно, тому купувати більш дорогу модель вирішуються не всі. Але якщо вона вже є у вас, то цілком можна скористатися такою можливістю.

В сучасних швейних машинках виробники придумали спеціальні лапки з ножем. Їх можна встановити на звичайну побутову модель, але з ними працювати досить важко. Щоб шов вийшов рівним, краще всього шити на невеликій швидкості.

Щоб обробити краї таких легких матеріалів, як органза або шифон, необхідно придбати спеціальні лапки-равлики. Обробка з їх допомогою виглядає цілком акуратно і красиво. Тому, якщо вам потрібно обробити низ вироби з цих тканин, такий спосіб буде найкращим.

Деякі зрізи можна окантовывать косою бейкой. Тут ви можете використовувати спеціальну лапку для окантовки, яка може регулюватися, щоб налаштувати ширину бейки. Вироби, які обробляють цим методом, зазвичай виглядають досить дорого.

Так звані шви з закритими зрізами (наприклад, французький подвійний варіант) можна використовувати при необхідності зшити прозорі і дуже легкі тканини. А ось джинсовий (запошивочный) шов може підійти і для більш міцних матеріалів (поліестер, бязь та інші).

Прекрасною альтернативою оверлоку є неосыпающиеся матеріали (неопрен або еко-шкіра). Якщо ви створюєте виріб з таких матеріалів, то необхідність у обробці країв немає. Якщо шити виріб на підкладці, то спеціальна обметування вам також не знадобиться.

Як зробити оверлочный шов вручну?
Вручну бажано обробляти тільки досить міцні тканини, так як сипучі і занадто тонкі можуть сильно зіпсуватися. Спочатку акуратно і рівно відріжте припуск для майбутнього шва і, якщо можливо, робіть це поступово. Такі шви мають форму трикутника і виглядають досить акуратно. Деякі умільці залишають зрізи в такому вигляді, але якщо ви бажаєте, щоб шви були більш близькі до оверлочному варіанту, то можете провести ще кілька нескладних операцій. Пройдіться голкою по нижньому краю швів, створюючи рівні стібки спочатку в одну, а потім в іншу сторону.

Як бачите, для створення аплікацій і з'єднання різних шматків тканини не обов'язково мати під рукою оверлок. В інтернет-магазині Barbatextile ви знайдете великий асортимент якісних тканин для створення постільної білизни та домашнього текстилю.

Схожі статті