Наверх

Нові технології: тканини майбутнього

13/07/2020

Тканини виникли ще з незапам'ятних часів. Це цілий світ, який має свою історію. Змінюються назви, з'являються нові види тканин і технології їх обробки.

Хто знає зараз такі назви як кумач або камка, пістрі або гарус? Колись ці матеріали були в ходу, тепер мало кому зрозуміло, про що йде мова. Час стрімко мчить вперед, і з'являється така кількість нових тканин, що в цьому розмаїтті легко загубитися!

Світ сучасних тканин


Вибір тканин сьогодні величезний, досить заглянути в каталог Barbatextile: цілий світ бавовни, льону, бязі, шовку! Це може бути натуральна тканина, а може бути і її аналог - синтетика. Найчастіше - тканина комбінована. Що цікаво - сучасні технології дозволяють наділяти матеріали новими властивостями, і при цьому не втрачати якісні показники.

Досягається цей ефект шляхом змішування різних волокон, при цьому багато що залежить від того, як волокна переплітаються, ніж просочуються. І, як результат, сьогодні вже ні для кого не буде новиною існування тканин, які мають такі характеристики, як:

 • вологостійкість;
 • несминаемость;
 • висока міцність;
 • легкість.

І новітні технології виробництва дозволяють домогтися всього цього! Наприклад, всім відома тканину поплін. Здавалося б, той же, що і 500 років тому ... Але ж ні! Раніше поплін ткали з шовку, тепер сировиною для нього може служити і бавовна, і шерсть, і синтетичне волокно. Зберігши такі всім відомі гідності, як м'якість і натуральність, цей матеріал став ще більш міцним і доступним.

Наступний щабель прогресу - штучні тканини. При їх виготовленні використовують натуральні волокна, але ці волокна піддаються спеціальній обробці. Саме до них відноситься віскоза - матеріал, який є перехідним ступенем від натуральних тканин до синтетики. Самі волокна виготовляються з целюлози. Сучасний текстиль - це і світ синтетики. Це не тільки звичний атлас, поліестер, поліамід, акрил, але і такі маловідомі широкому загалу тканини, як Оксфорд, нітрон, винол, лавсан і багато інших.

Сучасні технології у виробництві


Сучасні технології, які вдосконалюються щохвилини, дозволяють творити дива! Зароджуються тканини майбутнього. В деякі властивості навіть важко повірити: тканини, які борються з вірусами, стежать за здоров'ям, обігрівають і охолоджують. І такі матеріали - це вже реальність. Наприклад, вони активно використовуються зараз у військовій промисловості. Настане момент - і вони стануть і частиною нашої з вами повсякденному житті. Дедалі більшого поширення набувають нанотехнології.

Нанотехнології в текстилі


Це особливі технології. Найчастіше - покриття текстилю найтоншої металевою плівкою, напиленням, яке вимірюється нанометрів! У хід йдуть найрізноманітніші метали: від алюмінію до срібла. За основу беруться різноманітні тканини: від сатину до органзи. Властивості, отримані в результаті такої обробки, залежать від якості матеріалу і якості металу.

У нанотехнології використовують і інші методи.

 • використання тільки наноматеріалів;
 • впровадження микрокомпонентов в текстиль.

Основою цього процесу є волокно і біохімічний синтез, використовується метод модифікації. При цьому з кожним днем ​​удосконалюється такий момент, як мінімальна собівартість таких матеріалів.

Екологічно чисті тканини - інновації навколо нас


Сьогодні, в наше століття урбанізації, проблема екологічності товарів (і це стосується не тільки тканин), актуальний як ніколи. Компанія "Барбатекстіль" дуже серйозно ставиться до питання якості та безпеки матеріалів, співпрацюючи тільки з перевіреними постачальниками.

Саме такі тканини - натуральні і якісні - потрібно називати тканинами нового покоління. І якщо ви зважилися придбати таку фланель, то можете не сумніватися в її екологічності. Бавовна для еко-тканин вирощують в хороших умовах, без «хімії» та інших «шкідливих». Виробники піклуються не тільки про сировину, а й про навколишнє середовище. При обробці використовують тільки натуральні фарби (або не використовують зовсім), просочення. А сировину - те саме, що і в давнину:

 • конопля;
 • льон;
 • бананові волокна;
 • бамбукові волокна;
 • волокна кропиви.

Крім того, еко тканини стійкі до впливу чинників навколишнього середовища. Наприклад, існують такі види:

 • Біо-бавовна.
 • Льон.
 • Рамі - це вид кропиви, який росте в західній Азії. Тканина, яка набагато міцніше бавовни.
 • Шовк - це гуманний шовк. Шовкопряда не вбивають, а чекають, коли він сам покине кокон.
 • Хемпа - найміцніша тканина з усіх натуральних тканин. Виробляється з конопель. Від часу міцність її стає тільки міцніше. Цінували це властивість і моряки в 19 столітті.

Якісні тканини - усвідомлений вибір


Вибір кожна людина робить самостійно. Заглянувши в світ тканин, не варто лякатися величезного розмаїття матеріалів. Головне - вибирайте надійних виробників, які гарантують якість продукції.

Сучасні тканини знайдуть відгук навіть у найвимогливіших покупців. А компанія "Барбатексіль" допоможе зробити правильний вибір - ми працюємо на текстильному ринку з 2000 року і можемо запропонувати кращі ціни і ексклюзивний асортимент якісних тканин.

Схожі статті