Наверх

Види тканин, які сідають після прання

15/05/2021

Більшість текстильних виробів при тривалому використанні мають властивість втрачати свій колишній вигляд. Вони можуть деформуватися при неправильному розкрої, але найчастіше дефекти проявляються при впливі високих температур. Однією з найбільш поширених проблем є усадка речей, що простежується при пранні. Яка ж тканина сідає найбільше і що робити в такому випадку?

Види тканин, що дають найбільшу усадку


Найбільшу усадку завжди дають натуральні матеріали, що пояснюється їх структурними особливостями. На щастя, процес деформації звернемо. Але в чому суть цього механізму? При набуханні в гарячій воді волокна тканини по поперечному перерізу збільшуються, а нитки основи або качка випрямляються, тому вони можуть деформуватися уздовж або поперек полотна. Найчастіше сідають такі матеріали:

  • шерсть — із-за особливостей волокон можуть втрачати свій колишній вигляд лише окремі деталі виробу, але в той же час вся річ може зменшитися в розмірі;
  • бавовна — якщо виріб виготовлено з бязі, ситцю, сатину або шифону, то є велика ймовірність, що воно зменшиться на один розмір;
  • льон — при високій міцності навіть у лляних виробів простежується усадка через неправильно підібраного миючого засобу або при впливі високих температур.

Деякі також цікавляться, сідає чи віскоза? Не виключено, так як матеріал хоч і має штучне походження, але виготовляється з деревної целюлози, тому речі завжди зменшуються після прання. Не втрачає своїх колишніх характеристик лише одяг з поліестера. Якщо у натуральному виробі є його невелика процентне співвідношення, то це зменшить ймовірність усадки.

Що робити, щоб тканина села?


У ситуаціях, коли необхідно зменшити річ примусово, важливо вивчити склад і рекомендації по її пранні. Невелике порушення рекомендацій дозволить стягтися волокнам. Для кожного типу матеріалу є свій спосіб прання, а щоб тканина села, хорошою ідеєю буде прийняти наступні заходи:

  • шерсть замочують у максимально гарячій воді на годину, стирають з порошком і прополіскують в холодній воді, після чого залишають розкладеної на тканини без викручування;
  • бавовна досить випрати в пральній машині при 60 градусах, щоб він сів, але також можна замочити річ спочатку в гарячій, а потім у крижаній воді;
  • льон перуть при 90 градусах машинної пранням, застосовуючи віджимання на максимальних обертах, сушити також необхідно при високій температурі.

Як можна уникнути усадки?


Запобігти усадку речі складно, але можливо ще на етапі виготовлення. Для цього застосовується технологія декатирования — примусова обробка полотна перед безпосереднім розкриємо вироби (зволоження та прасування по частковій нитки).Щоб уникнути зменшення одягу та інших виробів в процесі їх використання, краще купувати їх на розмір більше або з запасом.  Дотримання рекомендацій, зазначених виробниками, допоможуть зберегти колишній вигляд продукції.

 Сідає чи постільну білизну?


 Якщо говорити про усадки постільної білизни, то незначне зменшення в розмірах є, з огляду на те, що комплекти шиються переважно з бавовняних полотен.  Якісної вважається та постіль, простирадло якої сяде не більше, ніж на 10 см. Також передбачені вирішення даної проблеми:

  •  Продукція сучасних виробників відрізняється мінімальної усадкою через додавання в полотно невеликої кількості синтетичних волокон.
  •  Вироби, розкрій яких передбачають кілька швів, матимуть набагато менший відсоток усадки після численних прань.
  •  Готове білизна завжди має запас, що допоможе уникнути непередбачених ситуацій.
  •  Щоб нову білизну не виявилося мало, кращим рішенням буде прання при мінімальній температурі.  Вийнявши вироби з барабана, можна вдатися до старого, але надійного способу - струснути їх удвох при невеликих ривкових рухах, після чого вивісити на всю довжину для сушіння під власною силою тяжіння.  Дотримуючись простих прикладів, завжди можна зберегти первинний вигляд як одягу, так і ліжку.
Схожі статті