Наверх

Тканини, які добре тримають свою форму

13/05/2021

Кожен матеріал, що використовується для пошиття предметів щоденного використання, має певні характеристики. Одні полотна відрізняються хорошими показниками незминальності, а інші не тягнуться, завдяки чому зберігають свій колишній вигляд. Дані особливості беруться до уваги при виготовленні продукції, адже від них буде залежати, як поводитиметься та чи інша річ при використанні.

Тканини, зберігають форму


Вироби, які мають складний силует або схильні до частої експлуатації, повинні зберігати форму, так як це задумано дизайном. Це стосується не тільки одягу, але і інших предметів, що зустрічаються в повсякденному житті. Яка тканина добре тримає форму? Варто розглянути найбільш часто вживані види матеріалів за критерієм:

  • атлас — відрізняється підвищеною щільністю, у складі може мати натуральні і синтетичні волокна, через що максимально формоустойчив;
  • віскоза — має штучне походження при достатній м'якості і легкості, а зшиті з неї речі зберігають об'єм;
  • креп — об'єднує групу текстилю з декількох різновидів, а назву отримав завдяки спеціальному креповому скручування ниток, чим досягається його міцність.

Тканина, яка тримає форму, застосовується для створення тих чи інших ефектів. Навіть якщо вона буде використана як гладке полотно, це дозволить зберегти їй привабливий зовнішній вигляд надовго.

Тканини, які не розтягуються

Матеріали, які не тягнуться, можуть бути виготовлені як з 100% натуральних волокон, так і синтетичних. Дана особливість пояснюється спеціальною технікою переплетення волокон. Хорошими характеристиками відрізняються:

  • льон — легкий і одночасно щільний, відрізняється гарною практичністю, так як не рветься і не втрачає зовнішній вигляд тривалий час;
  • поплін — має у складі 100% бавовна, завдяки спеціальній техніці виготовлення не деформується навіть при тривалому використанні.

Такий же показник має і віскоза, якщо в полотні не присутні стрейчеві нитки. В той же час матеріали, що не розтягуються, можуть бути еластичним, якщо сприймати цю характеристику як здатність швидко повернути колишній вигляд (наприклад: рібана, інтерлок і еластан).

Тканини, які не мнуться


Щоб уникнути складностей у догляді за предметами гардеробу і домашнім текстилем, рекомендується звернути увагу на види полотен, для яких характерна висока несминаемость. Вона досягається за рахунок особливого переплетення ниток, а також наявності змішаних волокон. Дана властивість матеріалів дозволяє уникнути прасування, так як їх поверхня залишається рівною. Немнущіміся тканини відмінно підходять для постільної білизни:

  • перкаль — відрізняється високою формостійкість завдяки щільності, складається з некручених бавовняних ниток;
  • поплін — має фактуру дрібного рубчика, практично не мнеться завдяки з'єднанню бавовни і синтетики;
  • сатин — натуральне полотно з волокнами сатинового переплетення, якому притаманні гладкість і блискуча поверхня;
  • поліестер — за властивостями нагадує бавовну, але має синтетичне походження, через що не вимагає особливих зусиль при догляді.

Окремим видом немнущегося матеріалу є жатка, яка сама по собі є м'ятою. Вона відноситься до текстильного полотна з незвичайною фактурою в складки. Така особливість надає матеріалу цікавий вигляд, що зберігається після прання і сушіння, жатку при цьому не гладять.

Тканини, які не сідають


Серед величезного різноманіття пропозицій на текстильному ринку практично всі матеріали дають усадку після волого-теплового впливу. Різниця полягає лише в процентному співвідношенні. Менше всього схильні до усадки або зовсім не змінюють колишніх характеристик синтетичні та штучні тканини — фліс, поліестер, полисатин та інші. На усадку впливає не тільки вид волокон, а також ступінь скрученості ниток: чим менше вони скупчені, тим менше деформується виріб.

Кожна тканина, володіючи тією або іншою особливістю, також має ряд інших практичних переваг, що визначає сферу її застосування. Фахівці рекомендують вибирати 100% бавовняні тканини, але на практиці доведено, що невеликий відсоток синтетики лише підсилює властивості натуральних полотен.

Схожі статті