Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.1
Кожен матеріал, що використовується для пошиття предметів щоденного використання, має певні характеристики. Одні полотна відрізняються хорошими показниками незминальності, а інші не тягнуться, завдяки чому зберігають свій колишній вигляд. Дані особливості беруться до уваги при виготовленні продукції, адже від них буде залежати, як поводитиметься та чи інша річ при використанні.
Вироби, які мають складний силует або схильні до частої експлуатації, повинні зберігати форму, так як це задумано дизайном. Це стосується не тільки одягу, але і інших предметів, що зустрічаються в повсякденному житті. Яка тканина добре тримає форму? Варто розглянути найбільш часто вживані види матеріалів за критерієм:
Тканина, яка тримає форму, застосовується для створення тих чи інших ефектів. Навіть якщо вона буде використана як гладке полотно, це дозволить зберегти їй привабливий зовнішній вигляд надовго.
Матеріали, які не тягнуться, можуть бути виготовлені як з 100% натуральних волокон, так і синтетичних. Дана особливість пояснюється спеціальною технікою переплетення волокон. Хорошими характеристиками відрізняються:
Такий же показник має і віскоза, якщо в полотні не присутні стрейчеві нитки. В той же час матеріали, що не розтягуються, можуть бути еластичним, якщо сприймати цю характеристику як здатність швидко повернути колишній вигляд (наприклад: рібана, інтерлок і еластан).
Щоб уникнути складностей у догляді за предметами гардеробу і домашнім текстилем, рекомендується звернути увагу на види полотен, для яких характерна висока несминаемость. Вона досягається за рахунок особливого переплетення ниток, а також наявності змішаних волокон. Дана властивість матеріалів дозволяє уникнути прасування, так як їх поверхня залишається рівною. Немнущіміся тканини відмінно підходять для постільної білизни:
Окремим видом немнущегося матеріалу є жатка, яка сама по собі є м'ятою. Вона відноситься до текстильного полотна з незвичайною фактурою в складки. Така особливість надає матеріалу цікавий вигляд, що зберігається після прання і сушіння, жатку при цьому не гладять.
Серед величезного різноманіття пропозицій на текстильному ринку практично всі матеріали дають усадку після волого-теплового впливу. Різниця полягає лише в процентному співвідношенні. Менше всього схильні до усадки або зовсім не змінюють колишніх характеристик синтетичні та штучні тканини — фліс, поліестер, полисатин та інші. На усадку впливає не тільки вид волокон, а також ступінь скрученості ниток: чим менше вони скупчені, тим менше деформується виріб.
Кожна тканина, володіючи тією або іншою особливістю, також має ряд інших практичних переваг, що визначає сферу її застосування. Фахівці рекомендують вибирати 100% бавовняні тканини, але на практиці доведено, що невеликий відсоток синтетики лише підсилює властивості натуральних полотен.