Наверх

Методи нанесення малюнків на постільну білизну

13/06/2020

Постільна білизна зазвичай прихована від сторонніх очей. З її допомогою ви можете додати унікальності своєї спальні, ідеально доповнюючи інтер'єр, даруючи гармонію собі і своїм близьким. Воно повинно радувати око і бути достатньо якісним, щоб ви не відчували неприємних відчуттів під час сну.

Якість постільної білизни залежить від двох факторів: матеріалу і барвника. Найбільш оптимальними видами вважаються натуральні тканини, такі як бавовна, сатин і шовк. Вони мають приємну текстуру і досить міцні, тому можуть прослужити вам чимало часу.

Технології нанесення зображень


Малюнки на тканині користуються популярністю починаючи з давніх часів історії людства. У ті далекі часи їх робили виключно вручну, із застосуванням методу штампування або трафарету. Такі зображення можна знайти на тканинах з Китаю. Ручний розпис і сьогодні цінується набагато вище, ніж зображення, зроблені бездушною машиною.

Існує кілька методів нанесення зображень на постільну білизну:

  • ручний, де весь працю лягає на плечі художника;
  • машинний, де зображення наноситься за допомогою спеціального принтера;
  • комбінований, де використовуються обидва попередні методи.


Зображення на тканині може бути повністю намальована вручну. Спочатку художник створює ескіз на папері, який переносить на матеріал, використовуючи спеціальні фарби. Безсумнівним плюсом такого методу буде висока унікальність малюнка і престижна ручна робота, яка так цінується в світі. Головний мінус такого білизни — його висока вартість, обумовлена ручною працею і досить тривалим процесом, а також штучний тираж.

При створенні найбільшого тиражу тканини з розписом використовується метод машинного нанесення. З його допомогою можна нанести малюнок на набагато більша кількість матеріалу, витрачаючи суттєво меншу кількість часу. Таким чином можна здешевити продукцію, яка стане доступна набагато більшій кількості людей. В залежності від використовуваної технології нанесення, машинна друк поділяється на:

  • трафаретний;
  • термотрансферний;
  • принтерную.

Трафаретний друк, також відома як шовкографія, є найбільш давньою технологією. Спочатку малюнок розбирається на кілька зображень, де присутній тільки один колір і переноситься на спеціальну плівку. Після чого елементи з плівок послідовно переносяться на тканину. Головним плюсом трафаретного друку є величезна стійкість фарб і можливість наносити малюнок на сумішеві тканини. Також можна використовувати фарби з особливими ефектами: блискітками, металік, флуоресцентному. Очевидним мінусом такої технології є пряма залежність підсумкової ціни від кількості використовуваних кольорів в малюнку. Другий недолік полягає в тому, що при пошаровому нанесенні деякі елементи можуть зрушитися, зробивши зображення недостатньо чітким.

Термотрансферний технологія є більш сучасним варіантом трафаретного. У ній на спеціальну плівку або папір перекладається безпосередньо весь малюнок, який потім переноситься на тканину. Цей метод набагато дешевше і швидше свого попередника, завдяки чому отримав велике поширення в світі текстилю.

Технологія нанесення малюнка за допомогою принтера багато в чому схожа на звичайну печатку. Замість паперу використовується тканина, а також застосовуються спеціальні фарби. Такий метод дозволяє отримати найбільш точне, фотографічне зображення. Головний недолік полягає в неможливості зекономити при замовленні повноцінного тиражу, тому цей метод найчастіше застосовується для поштучних виробів. Також друк неможливий на синтетичних тканинах.

Типи застосовуваних барвників


Чималу роль грає фарба, якою наноситься малюнок на тканину. Тип застосовуваної фарби залежить від матеріалу, на який вона буде наноситися, а також ефекту, якого потрібно досягти. Вони поділяються за типом сполучного на:

  • Сольветные. Створюються на основі розчинника і підходять для нанесення малюнка на синтетичні тканини. Головний недолік — запах фарби, який може зберігатися деякий час.
  • Водні. Підійдуть для синтетичних і щільних натуральних тканин. Вони дають легке акварельне зображення і відмінно виглядають на шовку.
  • Пластизольные. Вони легко наносяться на будь-який матеріал, здатні перекривати темні кольори, а також не роблять тканину жорсткою. Після застигання утворюють м'яку, приємну плівку, здатну витримати випробування часом і стирками.

Малюнок на постільній білизні повинен бути виконаний з якісних і відповідних матеріалів. В такому разі він ще довго буде радувати вас своєю яскравістю і чіткістю контурів. Замовити такі тканини можна в інтернет-магазині «Barbatextile», який надає виключно якісний товар.

Схожі статті