Наверх

Кращі способи відрізати тканину рівно

15/05/2021

Ті, хто вирішив самостійно пошити постільна білизна, стикаються з великою проблемою: тканина продається в рулоні, тому багато хто не знають, як правильно її відрізати. Тут варто звертати увагу на тип обраного матеріалу (сатин, бязь, поліестер, органза, атлас, шифон та інші). І всі вони по-різному ведуть себе в процесі розрізання.
Перш за все, запам'ятайте, що тканина являє собою переплетення капіталу (основних) і уточных ниток. Утокові завжди йдуть перпендикулярно крайці матеріалу, а часткові завжди є паралельними їй. Саме тому в деяких магазинах продавці просто відривають потрібний вам шматочок тканини, не використовуючи при цьому ножиці. Таким чином, можна досить рівно відірвати шматок тканини, бавовни і попліну, які використовуються при пошитті постільної білизни.

Існуючі способи рівно відрізати матеріал


Отже, ви вже розібралися, яку саме тканину збираєтеся використовувати для шиття постільної білизни або інших речей. Тепер справа залишилася за малим: порізати її на необхідні частини так, щоб краю залишалися рівними і не з'їжджали. Іноді зробити це буває досить складно, так як деякі матеріали потребують особливої уваги та проведення складних маніпуляцій.

Серед справжніх майстринь існує кілька перевірених способів. Перший підходить практично для будь-якого матеріалу. Вам знадобляться:

  • кравецькі шпильки (довгі підійдуть найкраще);
  • кравецькі ножиці.


Спочатку визначте ту ділянку, за яким буде проходити розріз. Відступите від майбутнього краю на 1-2 см, візьміть кравецьку шпильку і акуратно піддягніть нею нитку з матеріалу. Повільно потягніть за її кінчик так, щоб тканина початку присбориваться. Злегка потягніть, потім розправте і проведіть маніпуляцію знову. Продовжуйте так до тих пір, поки нитка не вийде з полотна повністю.

Не варто поспішати або робити занадто різких рухів, інакше ви просто порвете нитку. На місці старої нитки утворилася борозенка, яку дуже добре видно навіть неозброєним оком. Розгладьте матеріал в цьому місці. З допомогою кравецьких ножиць розріжте точно по борозенці.

Цим способом можна також вирівнювати зріз, навіть на таких примхливих тканинах, як шифон, шовк або батисту. Але в такому разі вам потрібно буде замінити кравецькі ножиці спеціальним інструментом з мікро-заточкою, а також взяти шпильки для роботи з тонкими матеріалами.

Ще одним дієвим способом є наступний. Вам необхідно взяти тільки кравецькі ножиці. Розкладіть полотно на досить широкою і рівній поверхні. Важливо, щоб тканина містилася на ній по ширині і довжині. Вгорі матеріалу загорніть ту частину, яку ви бажаєте відрізати і ретельно вирівняйте всі краю.

Стежте, щоб ніде не було складок. Коли тканина розправилася досить добре, проведіть руками по створеному згину злегка придавлюючи. Однією рукою притримуйте верхній край складеної частини (можна заколоти його шпилькою, щоб було зручніше) і відрізайте по згину.

Якщо вам потрібно відрізати легку або слизьку тканина (шифон, органза), то можна скористатися таким способом. Спочатку складіть матеріал навпіл вздовж і постарайтеся добре поєднати краю. Якщо тканина раніше була відрізана нерівно, то в цей момент ви точно побачите всі проблеми.

Щоб виправити нерівний край, зробіть спочатку два надрізи ножицями (з двох країв) там, де починається нерівність. Ще раз складіть тканину навпіл, щоб вийшло чотири шари. Розгладьте рукою поверхню і подрежьте ще одну рассічку (надріз) по з'явився перегину, щоб вона збігалася зі зробленими раніше.

Не піднімайте тканина з рівної поверхні. Постарайтеся акуратно розкласти її з чотирьох шарів у два шари. Візьміть досить довгу лінійку і з'єднайте всі розтини разом. По цій лінії варто робити розріз.

Для роботи з шифоном, вуаллю або органзою найкраще підійде спосіб з використанням гарячих ножиць. Для цього розжарте ножиці або ніж (якщо під рукою є тільки він) в гарячому піску. Так ви зможете уникнути їх перегріву. Розмір ножиць повинен бути більшим, так як маленькі швидко остигають. Обов'язково зверніть увагу, що на ручках не повинно бути синтетичного покриття. Завдяки цим способом ви отримаєте рівні краї і чіткі зрізи, які не обсипаються під час роботи.

Як особливості тканини впливають на відрізання?


Як бачите, існує чимало різних способів рівно відрізати частину матеріалу. Але тут варто звертати увагу на те, яку саме тканина ви збираєтеся різати. Рвати можна тільки натуральні тканини (бавовна, ситець, бязь), так як цей метод вважається швидше в подібному випадку.

Інтернет-магазин Barbatextile пропонує вам великий асортимент якісних тканин для домашнього текстилю, постільної білизни і безлічі інших речей.

Схожі статті