Наверх

Китайські тканини: історія, види, особливості

30/11/-0001

Історія текстильного виробництва Китаю в першу чергу пов'язана з виникненням і поширенням шовку. Для Стародавнього Китаю шовк був значно більшим, ніж просто матеріалом для пошиття одягу. За переказами, можливість отримувати шовкову нитку з кокона шовковичного шовкопряда була відкрита випадково, в незапам'ятні часи. Але що відомо достовірно - це що вже в 4 тисячолітті до н.е. шовк в Стародавньому Китаї існував і активно використовувався. До середини 1 тисячоліття н.е. шовкова матерія проводилася виключно в Китаї. Секрет виготовлення строго охоронявся, і за його видачу карали стратою.


Вже після відкриття Великого шовкового шляху (II століття н.е.) шовк в середньовічному Китаї як і раніше прирівнювався до грошей. На нього обмінювали інші товари або заохочували його даруванням за особливі заслуги. Носити одяг із шовку мали право тільки представники знатних китайських станів. Селянам це було заборонено аж до XVII століття. Поступово шовкове виробництво стало виникати і в інших країнах. Але в ХХ столітті Китай повернув собі місце лідера світового експортера натурального шовку.

Сучасні тканини з Китаю і їх переваги


Сьогодні шовк - вже не предмет жадання, а, скоріше, примха для людей з високими доходами, оскільки в одязі його можна успішно замінювати більш дешевими і не менш якісними тканинами. Китайська текстильна промисловість виробляє і експортує велику кількість затребуваних тканин, натуральних і сумішевих (з додаванням штучних волокон), які відрізняються якістю і доступною ціною. Серед таких можна назвати:

  • китайську бязь (матеріал для пошиття постільної білизни, штор, покривал і іншого домашнього текстилю);
  • сатин китайського виробництва (якісна тканина на бавовняній основі, за своїм блиску і іншим властивостям цілком порівнянна з шовком);
  • 100% -ний бавовняний тик (використовується для виготовлення подушок, ковдр і ін.);
  • атлас з поліестеру.

Весь текстиль промислового китайського виробництва має гарантію зносостійкості і екологічності. Різноманітність яскравих візерунків робить такі тканини придатними як для пошиття одягу всіх видів, так і для виготовлення інших предметів побуту. Фактично у тканин з Китаю немає недоліків, головне - знайти перевіреного постачальника.

Найчастіше для пошиття постільних речей використовують китайську бязь і сатин. Бязь - дешевший матеріал, сатин - дорожчий. Але і та, і інша тканина мають однакові перевагами при довготривалому використанні:

  • можуть витримувати велике число прань;
  • не розтягуються і мало мнуться;
  • зберігають яскравість малюнка;
  • добре вбирають вологу і зберігають тепло.

Бязеві простирадла і підковдри напевно є в кожному будинку. Білизна з сатину часто купують в якості подарунка - його багатий вигляд сам по собі здатний створювати святкову атмосферу.

Китайський поліестер зараз можна зустріти буквально всюди. З нього шиють літній одяг, штори, рушники, покривала і пледи. Мабуть, це найпоширеніший вид текстилю на ринку. Його роблять з полімерних волокон і тільки промисловим способом. До переваг поліестеру відноситься легкість, міцність і простота в догляді. Одяг або простирадла з поліестеру можна прати так часто, як тільки захочеться.

«Барбатекстіль» - тканини з Китаю на будь-який смак


Українське підприємство «Барбатекстіль» надає можливість купити китайський текстиль безпосередньо від виробника. Це гарантує якість тканин і доступну оптову ціну. При цьому чим більше ви купуєте, тим нижче стає ціна. У нашому каталозі - завжди великий вибір матеріалів різної щільності і забарвлень. Можна замовити натуральну тканину для пошиття елітних видів постільної білизни або бюджетні варіанти - поліестер, китайський тік, бязь.

Наша компанія працює за принципом доступності та відкритості, максимально спрощуючи для будь-якого покупця процес замовлення і доставки товару. З тканинами від «Барбатекстіль» будь-який бізнес з пошиття та реалізації текстилю обіцяє тільки позитивні результати.

Схожі статті