Наверх

Як вибрати і розрахувати тканину для штор

15/05/2021

При оформленні інтер'єру штори завжди є завершальним етапом. Асортимент пропонованих матеріалів дозволяє зшити красиві вироби у відповідності із загальним дизайном кімнати і особистими уподобаннями. Щоб інтер'єрна концепція була вдало завершеною, а вигляд приміщення стало привабливим, важливо врахувати всі ключові моменти при виборі тканини, а також знати, як правильно її розрахувати.

Як вибрати тканину для штор? Основні і модні види полотен


Мода диктує свої правила, що також стосується і інтер'єрного текстилю. Тенденції змінюються кожні 3-5 років, але якщо матеріал підібраний зі смаком, то готові вироби будуть залишатися в моді довгий час. Останні сезони стиль в інтер'єрі задає все натуральне, тому популярними тканинами для штор є льон, бавовна і вовна.

Поряд з такою простотою і стриманістю модними є і досить ефектні рішення, зокрема металізовані тканини, що роблять інтер'єр стильним і сучасним.

Для прихильників традиційних і класичних варіантів у різноманітності забарвлень пропонуються оксамит, сатин, шеніл, гобелен, атлас і тафта. Вуаль і органзу можна використовувати для тюлі або в поєднанні зі шторами з перерахованих вище тканин. При цьому питання, як вибрати текстиль для штор, залишається актуальним.

Важливо врахувати кілька основних критеріїв, які зроблять покупку тканини виправданою, а завіси — ідеально доповнюють обстановку. Головні параметри, на які необхідно звернути увагу:

 • Колірна гамма. Щоб не порушувати цілісність обраної інтер'єрної концепції, рекомендується вибирати полотна за кольором і текстурою. І головне правило гармонії в оформленні — готові вироби не повинні зливатися зі стінами, але відтінок повинен повторюватися в предметах обстановки.
 • Геометрія кімнати. Штори дозволяють скорегувати простір, при цьому важливо врахувати не тільки форму приміщення, але і висоту стель. Приміром, завіси з горизонтально спрямованим малюнком вдало виглядатимуть у вузькій кімнаті, тоді як горизонтальні смуги на полотнах або тюль візуально подовжать висоту стелі.
 • Освітленість. Північна сторона приміщення найменше висвітлюється, тому для пошиття штор підійдуть легкі тканини світлих відтінків, тоді як південна і східна сторони вимагають більш посилений захист від сонця. Для цього ідеально підходять щільні портьєрні матеріали, плісе і блекаут.
 • Призначення приміщення. Вибираючи інтер'єрний текстиль в кімнату, важливо визначити її призначення. У вітальню краще всього повісити ошатні штори, доповнивши їх ламбрекенами і зав'язками. Для спальні також підійдуть красиві масивні вироби, але рекомендується вибирати тканини спокійних тонів.
 • Форма вікна. Класичні прямокутні і квадратні вікна дозволяють експериментувати, тому при покупці матеріалів варто орієнтуватися лише на попередні поради. Для закруглених вікон з виносом назовні, а також для арочних конструкцій необхідно робити більш ретельний вибір, спираючись на характеристики текстилю, так як в нестандартному положенні готові вироби з невідповідних полотен не будуть відповідати очікуванням.
 • Також рекомендується заздалегідь передбачити фасон штор, так як універсального рішення для простих спадаючих, а також виробів зі складними елементами і численними збірками не існує. Кожна тканина веде себе по-різному і дозволяє досягти тільки певного ефекту.

Вибір текстилю для штор згідно інтер'єру

Правильно підібраний до загального дизайну інтер'єрний текстиль свідчить про хороші смаки власника:

 • Класичний стиль, включаючи бароко і модерн, припускає наявність в інтер'єрі штор з дорогих тканин з багато оформленої драпіруванням, воланами, бахромою і використанням ламбрекенів. Для їх пошиття найкраще підходять оксамит, шовк, парча у відтінках, що ідеально поєднуються з оббивкою меблів.
 • Мінімалізм вимагає стриманості і лаконічності, тому при оформленні віконних прорізів краще використовувати легкі полотна, приміром, з органзи, які позбавлені складних елементів.
 • Хай-тек також не вітає надмірностей у будь-яких деталях, тому завіси повинні бути однотонними і непомітними. Краще рішення — штори в сірих і металізованих кольорах.
 • Стиль кантрі передбачає наявність натуральності в оформленні. Декор вікон здійснюється шторами виключно з натуральних тканин — бавовни, бязі, льону з барвистими візерунками і вишивкою, при цьому у пріоритеті будуть пастельні тони.

Якщо є необхідність частково оновити інтер'єр у спальні або вітальні, не прив'язуючись до конкретного стилю, то можна зшити штори в тон меблів або вдатися до сміливому рішенню і зробити яскравий акцент.

Як розрахувати тканина для пошиття штор?


Ширина і довжина — це головні критерії, які враховуються при визначенні витрати тканини для штор. Необхідно виміряти відстань від карниза до підлоги або трохи вище для визначення довжини. Щоб правильно вирахувати ширину, важливо врахувати спосіб кріплення майбутнього виробу до карниза і заздалегідь уявити, як будуть виглядати складки. Даний параметр має назву — коефіцієнт збірки, він може варіюватися від 1,5 до 2,5. Це забезпечить гарний ефект спадаючих хвиль.

Як розрахувати ширину полотна з урахуванням коефіцієнта збірки:

 • петлі коефіцієнт 1,5-2;
 • гардинно стрічка — коефіцієнт 2;
 • люверси — коефіцієнт 2;
 • буфи — коефіцієнт 2,5;
 • олівцеві складки — коефіцієнт 2-2,5;
 • потрійні складки — коефіцієнт 2.Для стандартного вікна застосовується коефіцієнт збірки рівний 2, враховується довжина карниза 2 м при висоті 2,6 м. Для портьєри витрата тканини по висоті полотна буде розраховуватися за такою формулою: висота (2,6 м) + підгин низу (0,15 м)  + підгин верху (0,10 м) = 2,85 м. по ширині полотна: довжина карниза (2 м) х коефіцієнт збірки (2): кількість полотен (2) = 2 м. Також варто додати по 10 см до ширини кожного  полотна, щоб зробити підгин.

 Важливо знати, що при виборі тканини з малюнком, що повторюється витрата тканини збільшують на довжину раппорта, що дозволить скорегувати візерунки при пошитті майбутніх виробів.  Якщо довжина рапорту становить 40 см, то даний показник потрібно додати до загальними мірками.  Дані рекомендації дозволяють уникнути як перевитрати тканини, так і її брак.

Схожі статті