Наверх

Як прати подушки?

17/06/2020

За статистикою, близько третини свого свідомого життя людина проводить уві сні. Ми щодня лягаємо спати у своє ліжко, де проводимо близько 7-8 годин здорового сну. За цей час на наволочці і всередині самої подушки скупчуються частинки шкіри, залишки шкірних кліщів і пил, що призводить до забруднення поверхні. У теплу пору подушка також вбирає піт, чого стає не дуже охайною. Якщо її періодично не прати, це може стати причиною поганого сну і, як результату, недосипання.

Особливості прання наволочок

Наволочка виконує роль прошарку, що захищає подушку від надмірного забруднення. Але якщо затягнути з її пранням, вона не буде настільки корисною, і пил з неї почне просочуватися в подушку, що може призвести до появи пилових кліщів. Самі кліщі не небезпечні для здоров'я людини, однак їх продукти життєдіяльності можуть викликати алергію і призводити до подразнення шкіри. Лікарі рекомендують міняти наволочку з натурального матеріалу хоча б раз на тиждень. Інші елементи постільної білизни можна прати набагато рідше.

Щоб білизна зберігала свій зовнішній вигляд і м'якість, її слід прати, враховуючи особливості тканини. Найчастіше для пошиття наволочок використовуються натуральні тканини, такі як бавовна, льон, ранфорс, поплін, сатин і шовк. У деяких випадках виробники використовують змішані тканини, таким чином матеріалу можна надати додаткових характеристик. Тому перед пранням рекомендується уважно вивчити склад постільної білизни, який можна знайти або на виробничій упаковці або бірці:

Бавовняна білизна білого кольору можна прати при максимальній температурі (95 градусів) з використанням відбілюючого порошку. Для кольорових речей підійде температура 45 градусів. Режим прання — «бавовна».
Білизна з ранфорсу, попліну, льону і бязі перуть так само, як бавовняне. Воно досить міцно і добре витримує високі температури.
Шовкові наволочки потребують особливої уваги та по можливості їх краще прати вручну, використовуючи спеціальний порошок. У пральній машинці вибирайте делікатний режим (30 градусів) без автоматичного віджиму.
Синтетичну тканину також перуть у режимі «синтетика» або «швидке прання», дотримуючись колірна відповідність порошку.
Перед пранням будь-якого матеріалу наволочку треба вивернути і очистити кути від пилу — там вона накопичується найчастіше. Для делікатних матеріалів, на кшталт шовку, рекомендується також використовувати спеціальні сітки для білизни.

Можна прати подушки в домашніх умовах?


Деякі види подушок можна прати навіть в пральній машині. Все залежить від типу наповнювача і його якості. Сьогодні при виробництві подушок найчастіше використовуються синтетичні матеріали, такі як холлофайбер або синтепон. Перевагою такого наповнювача є низька вартість кінцевого продукту, а також гіпоалергенність. Також існують подушки з натуральними елементами (пір'я та пух) і органічними (гречане лушпиння). Подушки з органічної набиванням не можна прати, вони моментально прийдуть в непридатність.

Подушки на синтетичній основі можна прати в машинному режимі. Вони добре піддаються очищенню і при дбайливому догляді може прослужити вам багато років. Однак навіть вони з часом можуть прийти в непридатність, якщо наповнювач перестане тримати форму. Ви легко можете помітити це, якщо на деякий час покладіть вантаж на подушку. Хороший синтепон або холлофайбер знову прийме первісну форму, а старий залишиться з вм'ятиною. Періть таку подушку в делікатному режимі, використовуючи рідкі миючі засоби — так вони краще доберуться до середини. Після прання рекомендується ретельно віджати подушку, можна поставити додатковий режим віджиму.

Подушки на пір'яний чи пухової основі прати набагато складніше. Якщо у вас є можливість — скористайтеся послугою хімчистки. Там вам очистять подушку з допомогою останніх досягнень техніки, включаючи антимікробну чищення за допомогою ультрафіолету. В домашніх умовах прати подушку потрібно поетапно:

  • Розпороти по шву напірник і дістати пух або пір'я.
  • Напірник випрати окремо, враховуючи склад тканини для подушок.
  • Пір'я помістити в спеціальний мішок для прання невеликими партіями.
  • Мішок з пір'ям прати в делікатному режимі, використовуючи рідкий миючий засіб.
  • Чохли з пір'ям потрібно розкласти на рушник, щоб з них стекли надлишки води.
  • Пір'я в такому стані сушать близько 2 тижнів, час від часу перевертаючи.


Ви також можете випрати пір'яну подушку у напірнику, але тоді після прання весь наповнювач доведеться перекласти в новий напірник. Його можна придбати в магазині або виготовити самостійно, використовуючи якісні тканини з Китаю чи Туреччини. Їх можна замовити в інтернет-магазині «Barbatextile», де на вас чекає багате розмаїття вибору текстилю.

Схожі статті