Наверх

Як зшити скатертину на овальний стіл своїми руками?

18/05/2021

Якщо ви любите самостійно продумувати дизайн свого будинку і прикрашати його виробами власного пошиття, то вас напевно зацікавить можливість виготовити цікаву скатертини для столу. Такий аксесуар завжди привертає багато уваги і може навіть стати центральним елементом дизайну кімнати.

Рекомендації по пошиттю скатертини на овальний і круглий стіл


Скатертина для круглого столу — це цілий відрізок тканини з оборкою. Для початку виміряйте окружність. Якщо стіл овальний, то просто скористайтеся сантиметровою стрічкою. Якщо ж стіл круглий, тоді потрібно виміряти його діаметр. Далі йдуть два важливих кроки:

  • розрахувати, скільки знадобиться тканини на стільницю;
  • розрахувати кількість матеріалу на оборку.


Щоб дізнатися перший показник, необхідно додати до діаметру 5-6 см і 2 см на підрубки. Для оборки необхідно помножити довжину окружності на 1,5 або 2, залежно від того, наскільки пишними повинні бути складки.

При пошитті вам знадобляться матеріали для внутрішнього шару, мереживо або тасьма, папір, крейда або олівець, а також приладдя для шиття — машинка, голки і нитки.

Для початку потрібно накреслити на папері центральну частину, тобто стільницю з діаметром на 5-6 см більше. Після цього — прикріпити лекало до тканини і вирізати її (при цьому не забути залишити припуски на шви). Оборку вирізати ще простіше, адже це має бути просто довга вертикальна смужка. В крайньому випадку її можна зшити з кількох частин.

Необхідно зробити дві заготовки з основної і підкладкової тканини. Припуск потрібно загнути всередину і подутюжить, в кількох місцях можуть знадобитися надсічки, а по лінії згину потрібно буде залишити близько 0,2 див. Круглі (або овальні) зразки потрібно приколоти шпильками, а частина для складчастої оборки пришити з допомогою наметочного шва і укласти збірками. Після цього залишається вкласти тасьму, змітати і подстрочить.

Чому вигідно зшити самостійно?


Круглі й овальні столи використовуються на кухні, у вітальні або на веранді. Найчастіше стає проблематично вибрати скатертину, яка підійде до дизайну кімнати. Кращим вибором буде зшити виріб самостійно. Покладаючись на власний смак і вміння, можна виготовити ідеальний елемент декору.

Головна перевага власноручного пошиття полягає в тому, що ви точно розрахуєте розміри, а також вибираєте колір, візерунок та розмальовку на свій розсуд. Також варто враховувати, що собственноручный пошиття значно скоротить витрати, особливо тим, хто в ладах зі швейною машинкою.

Не менш важливо і те, що така річ буде по-справжньому ексклюзивною. Якщо залишиться досить тканини (або ж ви можете докупити), то можна пошити з неї штори, покривало на ліжко, наволочку на подушку або на диван.Таким чином можна створити цікавий індивідуальний дизайн.  Крім того, ви завжди можете бути на 100% впевнені в речі, яку зробили своїми руками.  А якщо до вибору матеріалу підійти з такою ж відповідальністю, то якість вас не розчарує.

 Кращі тканини на Barbatextile - купуйте рулонами і економте


 Якщо ви задумали пошити скатертину навіть для невеликого круглого або овального столу, купувати матеріал рулонами буде для вас дуже вигідно.  І справа не тільки в тому, що покупки оптом завжди виходять дешевше.  По-перше, що залишилася тканина може вам стати в нагоді для інших елементів декору.  По-друге, ви зможете пошити кілька запасних скатертин.  При пранні однієї скатертини ви відразу зможете замінити її іншою, не порушуючи продуманий до дрібниць дизайн кімнати.  Якщо шиття є вашим улюбленим заняттям, то ви точно зможете знайти застосування якісної тканини.

 У нашому інтернет-магазині Barbatextile ви зможете купити будь-який домашній текстиль за доступними цінами.  Ми пропонуємо матеріали від кращих виробників з різних країн, тому дизайн, забарвлення і якість вас вразять.  Купуйте рулони для пошиття скатертин, ліжників, постільної білизни в нашому інтернет-магазині і оточіть себе цікавими, якісними речами власного виготовлення!

Схожі статті