Наверх

Як зшити ламбрекен своїми руками?

18/05/2021

Ламбрекен — це на перший погляд незначна частина інтер'єру, яка може докорінно змінити всю обстановку кімнати. Ламбрекен-являє собою горизонтальну декоративну драпіровку, додає дизайну приміщення вишуканості, а також робить акцент на вікнах і шторах. Підібрати вже готовий виріб під ваші штори може бути складно, тому зручніше буде пошити його власними руками.

Ламбрекен — оригінальне доповнення до дизайну вікна


Цей витончений декоративний елемент може перетворити ваше житло до невпізнання. Головні його функції — прикрасити кімнату, додавши їй аристократичності, свіжості та оригінальності, а також візуально зробити приміщення вище. Крім того, ця деталь штор використовується для приховування елементів кріплення і карниза.

Існують кілька видів ламбрекенів:

  • прості;
  • жорсткі;
  • м'які;
  • об'єднані.


Простий ламбрекен — це частіше всього звичайний, простий відрізок тканини прямокутної форми, зібраний у складки. М'який виготовляють з легкого, добре драпируемого матеріалу, який спадає красивими складками. Жорсткий, як правило, роблять рівним, без будь-яких складок, а зсередини його підклеюють дублерином або іншим ущільнювачем. Комбінований являє собою конструкцію, в якій поєднуються риси м'якого і жорсткого видів.

Перед тим, як взятися за шиття цього елементу декору, варто обов'язково врахувати ряд факторів. Ламбрекенами варто прикрашати кімнати з високими стелями, враховуючи при цьому площа всього приміщення. Кращий варіант — легкі хвилясті тканини. Більш щільні матеріали підійдуть для вікон, розташованих на сонячній стороні.

Процес пошиття вироби


Давайте детально розглянемо як зробити ламбрекен будинку. Не варто турбуватися про якість власноручного пошиття. Як досвідчені, так і початківці швачки запевняють, що це не складе труднощів. Для початку варто визначитися з фасоном, подивитися різні варіанти і прикинути, який найбільше підійде для вашої кімнати. Далі слід розрахувати кількість необхідного матеріалу. Важливо врахувати тканини (головне — не забути додати припуски на обробку) і довжину (обчислюється шляхом додавання до довжині карниза припусків з урахуванням коефіцієнта складання).

Наступний крок — викрійка. Якщо на тканину нанесений малюнок, при розкрої необхідно враховувати його напрямок. Далі необхідно обробити краю та пришити стрічку. Після цього виріб готовий до використання.

Ця техніка пошиття характерна для простого ламбрекену. У роботі з жорсткою моделлю слід зробити кілька інших дій. В першу чергу необхідно нанести викрійку на термобандо і вирізати без додавання припусків. Після цього треба вирізати на тканини таку ж форму, але з додаванням припусків. Щоб приклеїти тканину до основи, можна використовувати праску. Край обробляється тасьмой або декоративною стрічкою. Далі необхідно прикріпити стрічку-липучку із зворотного боку.

Найскладнішою вважається робота з м'яким ламбрекеном. Слід навчитися правильно робити сваг. Для цього квадрат матеріалу потрібно скласти по діагоналі і відзначити середину. Потім зразок вивішується на рейку під кутом 450, складки закладаються шпильками і зрізається зайвий матеріал. За такою ж схемою виготовляються інші сваги. У верхній частині готового виробу пришивається липучка.

Тканини для ламбрекену на Barbatextile
Кращий варіант придбання матеріалів для домашнього текстилю — придбання в рулонах. По-перше, це набагато економніше, особливо якщо вам потрібна тканина і для інших виробів. По-друге, ви зможете пошити з решти текстилю інші елементи декору — від штор до настільних скатертин. Також можна декорувати в одному стилі кілька кімнат у будинку, пошиття вироби в одному дизайні.

У нашому інтернет-магазині Barbatextile ви знайдете все необхідне для пошиття ламбрекенів. У вашому розпорядженні повний каталог з докладними описами самих різних тканин від найкращих виробників. Ми надаємо вичерпну інформацію про склад, щільності і можливе застосування наших тканин.

Співпрацюючи з Barbatextile ви отримуєте гарантію якості, можливість купівлі оптом і в роздріб, програму лояльності для постійних клієнтів, швидке оформлення замовлення та оперативну доставку. Замовляйте текстиль в нашому інтернет-магазині і насолоджуйтеся власними виробами для прикраси вікон!

Схожі статті