Наверх

Як шити трикотаж на швейній машинці в домашніх умовах

15/05/2021

Отримати чудові трикотажні вироби можна і на звичайному швейній машинці. У цьому випадку головне, щоб шов для трикотажу був настільки ж еластичним, як і саме полотно, адже в іншому випадку рядок буде рватися. Такі різновиди текстилю, як турецькі тканини і інші матеріали, доступні в каталозі інтернет-магазину «Barbatextile». Текстиль не обсипається, завдяки чому він не потребують додаткової обробки зрізів. Вам достатньо буде лише стачать вироби.

Голки для трикотажу та їх особливості


Всі голки для швейних машин поділяються на побутові та промислові. Замінювати ними один одного не можна, тому вам необхідно купувати тільки першу різновид. Для того, щоб визначити, якими нитками шити трикотаж, а також які голки для нього вибрати, спочатку потрібно розібратися з особливостями застосовуваного матеріалу. В залежності від виду і товщини тканини для домашнього текстилю, їх поділяють на легкі, середні і важкі. Трикотаж відноситься до другої категорії, тому слід вибирати голки розміром 11 (75) або 14 (90). Нитки для трикотажу повинні бути таких видів:

  • бавовняні з поліестером;
  • шовкові (№ 50);
  • синтетичні (№ 50-60);
  • бавовняні (№ 50-80).


Найбільш простими і доступними рішеннями є універсальні голки, з якими працює абсолютно будь-яка швейна машинка для трикотажу. Крім того, для них підходять всі тканини. Відмінним варіантом вважаються спеціальні голки для та еластичних трикотажних полотен. У цьому випадку необхідно звертати увагу на різновид тканини: еластична, високоеластична, в'язана та інші. Підібрати необхідний вам матеріал для шиття можна в спеціалізованому інтернет-магазині «Barbatextile». Величезний асортимент продукції та широкий ціновий діапазон дозволять швидко знайти потрібний варіант.

В окрему категорію виділяється подвійна голка для трикотажу, сфера застосування якої досить обширна. Наприклад, з її допомогою можна створювати подвійний трикотажний шов на швейній машині, підігнути низ в еластичних матерії, виконувати вишивальні або декоративні роботи, а також безліч інших завдань. Асортимент таких голок вкрай великий, тому при їх виборі потрібно дивитися на різні характеристики: відстань між елементами пучка, наявність крилець та інше. Зверніть увагу, що поворот рядки, залишаючи голку в тканини, зробити не вийде — від цього вона зламається.

Як шити трикотаж різними типами рядків


Якщо ви використовуєте слабо тягнуться полотна, тоді застосовуйте пряму строчку, оскільки вона нееластична. При сточуванні деталей слід натягувати тканину на себе, вона прийме початкову форму. Після цього обов'язково разутюжьте шов. Коли тільки починаєте шити з трикотажу або не бажаєте використовувати велику кількість рядків, тоді оптимальним рішенням стане зигзагоподібна. Її застосовують для будь-яких типів трикотажу. Перевагою рядки є відсутність стягування полотна. Довжину і ширину стібка робіть мінімальними. Після завершення робіт шов слід заутюжте.

Ще одним прекрасним варіантом, що забезпечує відмінну якість пошиття, є подвійний шов. Виконується він одинарної голкою: спочатку робиться одна пряма або зигзагоподібна рядок, а потім, паралельно першої на відстані близько 3 міліметрів, друга така ж. У разі, якщо ви вибрали прямі строчки, під час шиття слід трохи натягувати тканину, щоб в результаті збереглася еластичність трикотажу.

Якщо ж вам цікаво, як шити трикотаж на швейній машинці за допомогою подвійної гри, то робити це дуже просто. Така функція сьогодні пропонується практично будь-яким сучасним пристроєм для створення текстильних речей. В даному випадку потрібно спочатку заправити нитку в ліву, а потім праву голки, сточуючи деталі на невеликій швидкості. В результаті ви отримаєте дуже еластичне виріб, що забезпечується отриманої на звороті зигзагоподібної рядком.

Що зшити з трикотажу і де знайти якісні матеріали?


Трикотажна тканина дозволяє створювати вельми різноманітні вироби: шапочки, светри, кардигани, сукні і масу інших речей абсолютно на будь-який смак. Що саме вибрати? Тут все залежить виключно від вашої фантазії. Найголовніше — це підібрати якісну тканину, знайти яке ви можете в інтернет-магазині «Barbatextile». У наших каталогах представлено широке розмаїття продукції від українських та європейських виробників. Всі тканини не тільки відповідають найвищим стандартам якості, але також відрізняються дуже привабливою вартістю!

Схожі статті