Наверх

Як зробити картину з клаптів тканини своїми руками?

18/05/2021

Картини з клаптиків тканини — відносно новий вид рукоділля, який розмістився десь на кордоні з образотворчим мистецтвом. Як і при створенні справжніх шедеврів з використанням полотна і фарб, тканинні полотна дозволяють виразити свою індивідуальність, придумати і «замалювати» сюжети, які подобаються саме вам. Звичайно, починати краще з чогось простого, і не варто соромитися картин у стилі кубізму: у справжнього живопису у них теж є свої шанувальники.

Різні техніки для виготовлення картин з клаптів тканини


Техніка рукоділля з використанням зшивання шматочків матерії для створення чого-небудь отримала назву пэтчворк (або клаптева шиття). За допомогою її можна створювати що завгодно: від одягу до килимових доріжок та інших предметів домашнього вжитку. Сумки в стилі пэтчворк, випущені відомими дизайнерами, коштують трохи дешевше сумок з натуральної шкіри. Якщо ви освоїте і полюбите цей вид рукоділля, напевно, він ще не раз стане в нагоді в житті.

Що ж стосується безпосередньо картин, виконаних у техніці пэтчворк, то приємна особливість у тому, що їх можна робити десятками різних способів. Для будь-якого зображення знадобиться фон, основа (власне шматочки тканини) і кріпильні елементи. І ось тут вже можна експериментувати, виходячи з власних уподобань або наявних матеріалів.

Спочатку про тлі, або базі, на якій буде розташовуватися строката картина. Класична техніка передбачає, що він теж повинен бути тканинним. Підійдуть щільні матеріали, начебто холщевой і джинсової тканини, драпу, товстого сукна. Однак замість тканини для основи можна використовувати й інші предмети, наприклад, дерев'яну дощечку, щільний картон або пінопластову плиту. У всіх цих випадках знадобиться інший спосіб кріплення лоскутов, ніж шиття нитками, але це може навіть більше сподобається деяким рукодільниця, оскільки прискорює процес виготовлення картини.

Де знайти схеми для виготовлення клаптевих картин?


Основне завдання при створенні картин з клаптиків — дати простір своїй творчості. Але якщо комусь подобається працювати за готовими схемами, то вони завжди знайдуться в інтернеті або в будь-якому шаблоні для вишивання. Малюнок схеми переноситься на основу і потім заклеюється або зашивається клаптиками. Клаптики — найцікавіший елемент всього, що відбувається. Їх допустимо використовувати будь-яких кольорів і форм. Тим, хто віддає перевагу у всьому акуратність, можна рекомендувати попередньо обробити краї всіх лоскутов, які підуть в роботу, оверлком (щоб вони не розтріпалося). Але якщо картина буде просто висіти на стіні і не зазнавати додаткових навантажень, від цієї обережності можна відмовитися.Крім традиційного зшивання клаптиків між собою і пришивання до тканини-основі є ще такі види кріплення:

  •  склеювання;
  •  двосторонній скотч;
  •  шпильки або канцелярські кнопки;
  •  клейка стрічка для подшива одягу (прасувати гарячою праскою).


 Варіантів техніки для кріплення багато, і краще за все комбінувати їх між собою.  Тим же, хто добре володіє швейною машиною, можна використовувати машинну строчку.  Це особливо зручно, якщо тканинна картина складається з декількох великих елементів - наприклад, квітів, які прикріплюються до основи у вигляді аплікацій.  Досить щедро використовуються для створення клаптевих картин і допоміжні елементи: папір, стрічки, бісер, блискучі камінці або намистинки від старої біжутерії.

 Готові картини з клаптів використовують в якості прикраси будинку, але не тільки.  У будь-який момент вони можуть перетворитися в складовий елемент якоїсь корисної речі з переліку домашнього текстилю: покривала, декоративної подушки, фіранки або диванного пледа.

 Вarbatextile: якісні тканини оптом
 Магазин Вarbatextile пропонує великий вибір тканин в рулонах, які послужать відмінним матеріалом для пошиття будь-якого з видів текстилю.  Купувати тканини великими відрізами безсумнівно вигідніше роздробу.  Крім низьких цін наша компанія пропонує гарантію якості і широкий вибір кольорів і тканинних складів.

Схожі статті