Наверх

Як розрахувати витрати тканини для штор?

20/07/2020

Створюючи вироби власними руками, ми отримуємо унікальну продукцію, яка буде зберігати в собі частинку нашої душі. Можна виконати всі власноручно або замовити пошиття у професіоналів.

Якщо ви вирішили перетворити приміщення або вуличні альтанки красивими шторам, потрібно слідувати деяким правилам. Один з найбільш складних кроків — це зняття розмірів та розрахунок витрати тканини, яка буде необхідна.

Скільки потрібно матерії?


В першу чергу встановлюються основні розміри: довжина і ширина майбутнього виробу. Визначити висоту досить просто, але є нюанси, які слід врахувати. Наприклад, те, що приміщення може бути ідеально рівним і пропорційним. Тому знімають не один показник, а відразу декілька. Вимірювання починають з місця кріплення тканини. Це можуть бути спеціальні гачки, кільця, прищіпки. Все залежить від того, який тип карниза ви вибрали.

Кінцева точка вимірювання — пол. І якщо виявиться, що зняті показники відрізняються один від одного, доведеться врахувати це при пошитті виробу. Якщо ви хочете, щоб штори були не до самої підлоги, просто відніміть необхідну довжину.

Для варіантів з люверсами враховується додатковий метраж, який в першу чергу залежить від розміру фурнітури. Врахуйте, що встановлюється вона на підігнутий край, як би захоплюючи два шари тканини. Також в місці кріплення повинні бути додаткові сантиметри навколо вставки.

Щоб визначити ширину, знімайте мірки орієнтуючись не на вікно або отвір в стіні, а на крайні точки карниза. Пам'ятайте, що без нього неможливо правильно визначити розміри для ламбрекену та інших елементів декору.

Як розрахувати необхідну кількість матерії для різних конструкцій?


Для обчислення метражу мають значення форма і дизайн. Це можуть бути прості і рівні фіранки або варіанти з ламбрекенами, підв'язками, різним декором. Форма також буває різною. Наприклад, у вітальню можна повісити гарний варіант з краями різної висоти або у вигляді хвиль. Тоді для розрахунку довжини потрібно дві величини, а то й три. Завмер виробляють для найнижчої точки і найбільш високою. Це забезпечить можливість створення плавного переходу.

Якщо необхідна нестандартна форма, наприклад, для альтанки з вікнами у формі арки, краще всього зробити лекало. Таким чином, уникнути похибки у вимірюваннях буде набагато простіше.

Розрахунок ширини теж має свої нюанси. Варто відштовхуватися від довжини карниза. Наприклад, римські або рулонні штори не потребують додаткових сантиметрах. Вони вішаються таким чином, щоб полотно розташовувалося рівно і без загинів.

Якщо вибрати прості тканини з квітковим принтом великого розміру, то основне число варто збільшити в півтора рази.Але найбільш вишуканий варіант - це акуратна складка, яка зажадає перевищити початковий розмір в два з половиною рази.

 Об'єднуючи всі показники, не забувайте про припуски на підкоміри, кріплення і можливість того, що знадобиться підганяти принти на виробі.  Враховуйте такі деталі:

  •  стандартні варіанти довжини - в підлогу, нарівні з підвіконням, нижче підвіконня;
  •  закладіть пару сантиметрів на місце, де будуть перетинатися дві штори в центрі;
  •  пишність залежить від щільності - чим вона вища, тим менше показник;
  •  додавайте припуски внизу, вгорі і з боків вироби.


 Зверніть увагу, що щільна тканина досить об'ємна сама по собі, тому додавати до неї занадто великих складок не варто.  Так ви зможете зберегти максимум вільного простору.  А ось легкі матеріали будуть виглядати вишукано і повітряно, маючи якусь пишність.

 З першого погляду може здатися, що правильно розрахувати розмір - складний і трудомісткий процес.  Але щоб отримати хороший результат просто, не потрібно поспішати, а також варто враховувати всі можливі показники.  Користуйтеся блокнотом, робіть замальовки і записуйте дані.  Так ви будете контролювати процес і не пропустіть дрібниць.

 Створюючи кімнатні прикраси для вікон або вуличні варіанти, не забувайте робити ескіз.  Акуратні підрахунки і вимірювання допоможуть отримати в результаті те, що ви і планували.

Схожі статті