Наверх

Як правильно вибрати дитячий трикотаж?

12/06/2021

Трикотаж на текстильному ринку представлений широкою різноманітністю тканин, так як являє собою велику категорію, в яку входять різні за складом і способом переплетення ниток полотна. З трикотажу виходить красива і практична дитячий одяг з хорошими експлуатаційними характеристиками. Знання основних видів трикотажних матеріалів дозволяє вибрати найкращий варіант для вашої дитини.

Види дитячого трикотажу і характеристики тканин


При виробництві трикотажу застосовуються бавовняні, вовняні, шовкові і синтетичні волокна в різних процентних співвідношеннях. Це визначає щільність тканини, її функціональні показники і застосування. Для будь-якого полотна характерні розтяжність і м'якість.

Щоб відповісти на питання, який трикотаж кращий, варто звернути увагу на склад полотна. Ідеальний показник — 100% бавовна, але, враховуючи активність дітей, переваги натурального матеріалу можуть перетворитися на недоліки, тому невеликий відсоток синтетичних домішок (5-10%) поліпшить практичні якості виробу. Це забезпечить хорошу повітропроникність, еластичність і підвищену зносостійкість.

Дитячий трикотаж можна розділити на 3 основні категорії:

  • Білизняний. Тонке полотно, як правило, складається з 100% бавовни. До натільному одязі з білизняного трикотажу відносяться труси, майки, футболки, боді, піжами, шкарпетково-панчішні вироби. Основними матеріалами для пошиття виступають кулірка (тонка тканина з односторонньою в'язкої кіска), інтерлок (міцне, стійке до деформації полотно з м'якою структурою волокон), ажурний інтерлок (тонкий в'язаний матеріал з візерунковим переплетенням). Також застосовується рібана для пошиття горловин, комірів та манжетів.
  • Спортивний. Відмінною рисою є підвищена щільність для кращої зносостійкості матеріалу і швидкого відновлення форми. До даної категорії відносяться куртки, штани, футболки, спортивні костюми та інший одяг для активного відпочинку. Спортивний трикотаж в основному представляють інтерлок і селаник (натуральна бавовна з великим гумкою на лицьовій стороні і з начосом на вивороті), а також піку (з переплетенням у вигляді сот, гладкокрашеный або з начосом) і светширт (ворсистий на вивороті, з вертикальними кісками на лицьовій стороні).
  • Для верхнього одягу. Застосовується для пошиття светрів і шапок. Якщо полотно має щільну пухку в'язку, то з нього шиють теплі колготки, шапки, рукавиці, штани. Гладкий трикотаж використовується для виготовлення костюмів, толстовок, суконь і спідниць. Краще всього для дитячого верхнього одягу підходить ворсовий кулір, інтерлок, а також кашкорсе (95% бавовна та 5% спандекс, добре тягнеться), фліс (м'яке синтетичне полотно з добрими практичними показниками), футер (щільна тканина, гладка з одного боку, з теплим начосом з іншого). Для святкових виробів застосовується, як правило, джерсі — гладкий і м'який трикотаж.
  • Для дитячої домашнього одягу, зокрема для пошиття халатів, теплих піжам і тапочок, використовуються фліс, велюр (неймовірно м'яка тканина з дрібним ворсом) і махра (ніжна і ворсиста, тепла і приємна до тіла).

Як вибрати дитячий одяг з трикотажу?


Трикотажні вироби — це кращий варіант для активних дітей. Вони не сковують рухи, дозволяють тілу дихати, так як переважно складаються з бавовняних волокон, і добре зберігають форму після прання. Так веде себе якісний трикотаж, який не линяє, не скочується, не деформується при частій носінні, а також невибагливий у догляді.

Якість полотна визначається трьома показниками: спів — відмінне, карде — гарне, опенент — середнє. При цьому питання, як вибрати одяг для дитини з трикотажу, залишається актуальним. Рекомендується вивчити основні характеристики:

  • Склад і щільність тканини (кількість волокон на метр полотна). Щільність визначає розтяжність, теплоізоляційні властивості і зовнішній вигляд виробів, середні показники становлять 130-140 гр/м. В складі повинно бути не менш 50% натуральних волокон — одяг не повинна занадто просвічувати, повинна швидко повертатися в колишню форму при розтягуванні і максимально відповідати нормам гігієнічності.
  • Якість пошиття. Розправте річ на рівній поверхні і оцініть її зовнішнє виконання. Важливо, щоб жодна з сторін не перекашивалась, покрій повинен бути рівним, з урахуванням фізіологічних особливостей дітей. Якщо розтягнуті нитки основи або качка, то такий одяг брати не варто, так як її функціональні показники з часом погіршуватися.
  • Обробка швів. Вони повинні бути рівними і міцними, посиленими в області плечей. Потягнувши за шов в якісних виробах, він легко піддасться розтяжці, але тут же стане на місце без деформацій. Пропуски і обірвані нитки неприпустимі.
  • Розмір одягу. Вироби повинні забезпечувати хорошу посадку і комфорт, але при цьому не утрудняти рухів. Так як дитячий трикотаж відрізняється хорошою еластичністю, то немає необхідності купувати одяг на виріст, вона повинна бути за розміром. В даному випадку важлива довжина виробів — не надто велика, але і не впритул.

Дитячий одяг з трикотажу підходить для самих різних ситуацій — вона супроводжує під час сну, дозволяє відчувати комфорт при прогулянках і незамінна для занять спортом.Легка промисловість представляє трикотаж в розмаїтті тканин - від 100% бавовняних до сумішевих.

 Одяг з даних полотен - це м'які і приємні до тіла вироби, що забезпечують прекрасну дишимость і є гіпоалергенними.  Правильний підхід до вибору дозволить продовжити її експлуатаційні терміни.

Схожі статті