Наверх

Як правильно скласти тканину для викрійки

12/06/2021

Тканини бувають абсолютно різних видів: з малюнками і однотонні, з кромкою і без неї. І для кожного її типу процес розкрою буде трохи відрізнятися, з урахуванням усіх особливості матеріалу. Після того як ви підготували викрійку, слід перевірити всі намітки деталей і тільки потім приступати до розкрою. Зазвичай це самий відповідальний момент при пошитті будь-якого роду виробів, і тут важливо бути послідовним, уважним і не помилитися з розташуванням вашого полотна і паперових деталей.

Підготовка тканини для розкрою


Для розкрою тканин краще всього мати досить великий робочий стіл, щоб не виникало помітних незручностей в процесі. Деталі найкраще підготувати із спеціальної паперової кальки в рулонах, яку активно використовують швачки. Перед тим як скласти полотно, насамперед слід визначити лицьову і виворітну сторону, так як всі намітки і сама викрійка починаються з вивороту. Зробити це досить просто, так як лицьова сторона часто виглядає більш яскравим, на дотик гладка, позбавлена яких-небудь дефектів, вузликів, потовщених ниток, катишек та іншого.

При розкрою слід враховувати і такі властивості тканин, як сминаемость і усадка, якими володіє більшість натуральних бавовняних полотен. Перед викрійкою слід провести ретельну обробку: добре пропарити і проутюжить матерію, щоб після того як ваш виріб буде готове, воно не село після першого ж прання. Гладкі тканини найкраще розкроювати на підкладці і приколоти шпильками, щоб вони не зісковзували і не доставляли вам незручностей.

Складаємо тканину для викрійки


Складаючи тканина зі складним вибитим візерунком, слід чітко визначити напрям малюнка і розкладати паперові деталі викрійки згідно з цим напрямком і ніяк інакше. Однак на однотонних полотнах або ж з абстрактним і нечітким малюнком деталі складають і в різних напрямках.

Набагато складніше правильно розкласти тканина з малюнком в клітку, який досить популярний серед принтів для підковдр і наволочок. Якщо ваш малюнок з великою симетричної кліткою, варто звернути увагу на особливо помітні лінії і точно поєднати їх на краях, складаючи полотно вдвічі. Крім того, потрібно залишити запас тканини як мінімум на 50 см. Якщо ж у вас малюнок в дрібну клітинку, то в такому випадку не треба так ретельно підганяти викрійки по лініях і швах.

Також перед тим як складати тканина, дуже важливо визначити напрямок часткової і поперечної нитки. Як правило, часткова нитка проходить паралельно кромці полотна, а поперечна — перпендикулярно. Проте не на всіх полотнах є кромка. В такому разі вам потрібно буде різким рухом розтягнути матерію, вслухаючись у пролунав звук.Він може бути дзвінким або ж приглушеним.  Якщо ви розклали тканину по частковій нитки, то ви практично не зможете її розтягнути в такому положенні і почуєте гучний чіткий бавовна.

 Складають тканину і проводять викрійку в наступній послідовності:

  1.  Скласти полотно вдвічі, виворітного стороною назовні, у напрямку часткової нитки.
  2.  З урахуванням напрямку ниток розкласти паперові деталі, починаючи від найбільших і закінчуючи дрібними.
  3.  Ближче до згину слід розмістити деталі-половинки.
  4.  Приколоти розташовані викрійки шпильками.
  5.  Обвести крейдою деталі.
  6.  Приступити до розкрою.


 Варто запам'ятати, що приступивши до розкрою тканини, вкрай не рекомендується що-небудь міняти, зрушувати її, міняти місцями деталі викрійки.  Різати потрібно з правого боку, щільно притримуючи приколоти деталь.  Не варто поспішати: вирізаючи деталі, ретельно стежите за крейдовими позначками.  Розрізаючи полотно по прямій лінії, тканину слід тримати ближче до середини лез.  Робити фігурні надрізи потрібно практично самими кінчиками лез ножиць.

 «Barbatextile» - магазин для покупки тканин всіх видів


 Вирішивши купити тканину для виготовлення стильних виробів своїми руками, сміливо вибирайте наш інтернет-магазин «Barbatextile».  У нас вас чекає величезний вибір різних тканин з самих різних матеріалів - від стовідсоткового бавовни до полотен з поліестеру.  Ціни на матеріали доступні, на покупки оптом поширюються спеціальні ціни.  Чекаємо ваших замовлень!

Схожі статті