Наверх

Як правильно розрахувати тканину на пошиття постільної білизни

15/05/2021

Асортимент меблів на сучасному ринку досить широкий. Більшість ліжок і диванів виходять за рамки стандартного євро розміру. З-за цього ускладнюється процес підбору постільної білизни. Багато людей приходять до висновку про те, що відповідний комплект легше пошити самостійно. Для цього важливо знати, як порахувати тканину правильно. Так вам вдасться створити набір, що відповідає вашим потребам, не прив'язуючись до метражу і кількості елементів, що зустрічаються в звичайних комплектах.

Як розрахувати витрату матеріалу?


Щоб розібратися у всіх премудростях пошиття спальних комплектів, доведеться витратити зовсім небагато сил і часу. Те, скільки ви тканини запасете для роботи, залежить від формату білизни. Найчастіше використовуються комплекти на одне простирадло, підковдра і дві наволочки. Матеріал беруть шириною 2,2 метра, оскільки більшість ліжок мають довжину 2 метра.

Дотримуйтеся наступних порад:

  • Відмірюючи тканина для простирадла, враховуйте ширину ліжка і додайте близько 40 додаткових сантиметрів, які повинні звисати з обох сторін. Тобто для ліжка шириною 1,5 м потрібно додати 80 см і зшити застудитися шириною 2,3 метра.
  • Принцип розрахунку тканини на підодіяльник в точності такий же. Ширину ковдри множимо на 2, додаючи по 5 см для вільного розміщення ковдри. Якщо його ширина 1,8 м, то для підковдри знадобиться 3,65 метрів матеріалу. На ньому буде 1 шов зі входом збоку або зверху.
  • Тканина для наволочки відміряється в залежності від розмірів подушки. У більшості комплектів їх дві. Розглянемо приклад 0,5×0,7 м, де виріз розташований на меншій стороні. Вийде довжина 177 см: 70×2 + 30 на підгин + 5-7 на шви. По крайці (50 + 5)x2 = 110 см. При пошитті наволочки з блискавкою немає необхідності в підгину. По крайці вийде 75 див.


У загальній складності на постільну білизна знадобиться 2,3 м (простирадло), 3,65 м (підодіяльник), 1,1/0,75 м (наволочка з підгин або на блискавці) = 7,05 або 6,7 метрів. Так ви створите повноцінний комплект для двомісного ліжка.

Такий же алгоритм можна використовувати при розрахунку для ліжка 1.5. В даному випадку шиються односпальні набори:

  • Ширина ковдри становить 1,5 м. На підодіяльник необхідно взяти дві довжини з урахуванням припуску на шви: 2,2×2 + 2 = 4,42 м.
  • Простирадло по довжині буде такою ж, як ліжко — 2,1-2,2 м.
  • Наволочки розраховуються так само, як і в попередньому випадку.


Якщо у вас є рулон на 80 см тканини, також можна пошити односпальний або полуторний комплект:

  • Для простирадла знадобиться 2 довжини, які необхідно стачать: 2,2×2 = 4,4 м.
  • На підодіяльник — вдвічі більше: 8,4 м з урахуванням припуску і 5 см для швів, тобто — 8,45 м.
  • Наволочки розраховуємо, множачи розмір подушок на 2 і залишаючи близько 20 см для подгибки.Купівля тканини на пошиття постільної білизни

 

Пошиття білизни з високоякісної тканини може бути цікавий як турботливим господиням, так і професійним швеям і підприємцям.  Кожен з них прагне виготовити унікальний продукт, витративши мінімум коштів на придбання матеріалу.  Наш інтернет-магазин Barbatextile допоможе вам впоратися з цим завданням.  Наші оптові ціни на рулони тканини вас приємно здивують.  Ви можете створювати оригінальні комплекти, забезпечуючи здоровий і приємний сон собі і своїм покупцям.

 Ми впевнені в якості пропонованих товарів, оскільки закуповуємо їх виключно у перевірених виробників.  Продукція має міцне плетіння, стійку забарвлення, є екологічно чистою і практичною у використанні.  До уваги пропонується понад 13 натуральних матеріалів.  Широке різноманітність кольорів дозволить органічно доповнити будь-який інтер'єр.

 Купивши кілька рулонів, ви можете проявити свою творчість, створюючи вироби в неповторних дизайнах.  Ваші комплекти постільної білизни будуть притягувати до себе увагу зайшли в гості друзів і послужать прекрасним подарунком близьким людям.  Кожна швачка зможе працювати з нестандартній меблями, для якої потрібен індивідуальний пошив білизни.

 Довіртеся професіоналізму наших фахівців, які мають солідний досвід на ринку тканин для текстильних виробів.  Ви отримаєте прекрасне обслуговування, замовивши невеликий (1 рулон і більше), середній або великий опт.  У будь-якому випадку ми підберемо для вас найбільш вигідні і комфортні умови.

Схожі статті