Наверх

Як пофарбувати тканину і одяг?

18/05/2021

Якщо для вас шиття та моделювання домашнього текстилю є улюбленим заняттям, то ви напевно стикалися з необхідністю фарбування тканини. На перший погляд це завдання видається складним і важко застосувати в домашніх умовах, але якщо правильно підібрати барвник і докладно розібратися з інструкціями, вона виявиться цілком здійсненним.

Короткі інструкції по фарбуванню одягу


Багато стикаються з проблемою, коли після прання в машинці з використанням відбілювача колір улюблених предметів гардероба стає бляклим. В даному випадку найкращим варіантом буде перефарбувати одяг.

Виділяють кілька основних кроків перед фарбуванням:

  • дізнайтеся складу матеріалу;
  • визначтеся з кольором;
  • почистіть або виперіть речі;
  • дотримуйтеся інструкцій на упаковці барвника.


Варто враховувати, що результат фарбування залежить від складу матеріалу. Натуральне полотно (наприклад, льон або джинс) завжди забарвлюється без проблем, тоді як змішане може вийти трохи блідіше, ніж очікувалося. Синтетика в деяких випадках зовсім не піддається фарбуванню.

Краще всього вибирати відтінок на кілька тонів темніше початкового кольору. Наприклад, зелене плаття або штани фарбувати в темно-зелений. Перефарбовувати можна тільки чисті речі. Перед процедурою необхідно замочити їх у теплій воді. Процес фарбування вимагає застосування рукавичок. Також перед процедурою необхідно видалити ґудзики та металеві аксесуари.

Після фарбування важливо не сушити вироби під прямими сонячними променями. Перші кілька разів пофарбовані речі потрібно прати окремо. Далі при полосканні варто додавати трохи звичайного оцту, а також використовувати порошок для кольорової білизни.

Важливі поради з фарбування тканини


Перед тим, як фарбувати основний виріб, краще всього зробити пробу на шматочку такої ж тканини. Це дозволить переконатися в якості барвника і в тому, що матеріал добре піддається фарбуванню. Особливу увагу варто звернути на барвник. Для лляного, віскозного і бавовняного текстилю підійде прямий або активний барвник, для вовни та натурального шовку — кислотний, а для капрону — дисперсний. Існують також універсальні барвники, які використовують для бавовни, вовни і капрону.

Якщо тканина нова і ще не використовувалася, достатньо буде випрати її з синтетичними миючими засобами і ретельно прополоскати. Якщо ви використовуєте текстиль, яким уже користувалися, виведіть непотрібні плями і спочатку візьміться за перефарбування вицвілих місць.

Щоб визначити необхідну кількість барвника, потрібно зважити тканина. На упаковці має бути інструкція з зазначенням кількості фарби для певної маси матеріалу.Після того, як були розраховані пропорції, дотримуйтесь наступної послідовності дій:

  •  Висипати вказану кількість фарби в необхідний обсяг води.
  •  Процідити розчин в більш простору ємність і додати необхідну кількість води (вода повинна покривати речі).
  •  Кип'ятити необхідну кількість часу (воно залежить від типу матеріалу і барвника).
  •  При роботі з деякими тканинами потрібно дотримуватися рекомендованої температури.  Наприклад, для фарбування віскози температура не повинна перевищувати 600C.
  •  Прополоскати виріб у холодній воді.


 Кращий текстиль в інтернет-магазині Barbatextile
 Дотримуючись покрокових інструкцій, ви зможете легко перефарбувати необхідний текстиль або одяг в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою в хімчистку.  Головне - ознайомитися з докладною інформацією про матеріал і підібрати потрібну суміш для фарбування.

 У нашому інтернет-магазині Barbatextile ви знайдете докладні описи кожного товару із зазначенням складу, щільності та виробника.  Також ми надаємо всі гарантії якості, оформляємо швидке замовлення і організовуємо доставку.  На нашому сайті ви можете ознайомитися з відгуками тих, хто вже придбав у нас той чи інший товар.  Купуйте кращі матеріали для домашнього текстилю оптом чи вроздріб в інтернет-магазині Barbatextile.  Вас приємно здивують ціни, обслуговування і, звичайно ж, якість нашої продукції.

Схожі статті