Наверх

Як відбілити пожовклу тканину в домашніх умовах

15/05/2021

Кожна хороша господиня містить речі в чистоті і порядку, але все ж трапляється таке, що речі пожовкли і вимагають термінового відбілювання. Причому погано виглядати можуть не тільки білі речі — кольорові тканини можуть втратити колір і також пожовтіти.

Якщо є бажання уникнути застосування побутової хімії, завжди можна скористатися відомими народними засобами, адже вони не менш дієві, ніж покупні, а часом і більш щадяще можуть впливати на тканину.

Випадків, коли улюблена річ втратила свій колись красивий вигляд, безліч. Одяг може зблякнути, пожовтіти або злиняти. На кожен випадок має бути відведено гідне рішення проблеми.

Як відбілити сорочки і блузки


Існує кілька способів порятунку пожовклим сорочки.

Перший спосіб — відбілюємо за допомогою тривідсоткової перекису водню. Для виконання цієї процедури необхідно налити в ємність 2 літра води. Бажано, щоб ця посудина була не з металу або міді, оскільки це може нашкодити тканини. Щоб відбілити лляну, бавовняну сорочку, температура для відбілювання повинна бути не більше 30-40 градусів.

У випадку з синтетичними тканинами температуру води можна підвищити до 65-70 градусів. До раніше налитим двом літрам води додаємо ще одну чайну ложку перекису водню.

У разі сильного жовтого нальоту або наявності старих плям рекомендується додати в ємність ще чайну ложечку кальцинованої соди. Відбілюючий розчин необхідно перемішати і занурити в нього пожовклу річ. Щоб ефект був рівномірним, час від часу потрібно перевертати річ.

У разі відбілювання при температурі 70 градусів не можна тримати річ в розчині більше 10 хвилин. Якщо вода нижче (приблизно 40 градусів), можна збільшити час відбілювання до 20 хвилин. Коли процес відбілювання завершено, річ необхідно ретельно прополоскати, краще неодноразово.

Такий спосіб позбавлення від жовтого нальоту також паралельно дасть можливість позбутися і від жовтих плям поту, допомагає одязі повернути колишню яскравий білий колір.

Другий спосіб. Цей метод більш щадний, але не менш ефективний. Беремо ємність і наливаємо в неї 5 літрів води, температура якої повинна бути вище кімнатної, але не окріп. Вливаємо в рідину столову ложку нашатирю. В даний розчин занурюємо білизна і забуваємо про нього на 30 хвилин. Потім його можна буде прополоскати і насолодитися білизною.

Відбілювачі та їх вплив на тканини


В залежності від головного реагенту, відбілювачі можуть бути різними. Також різною мірою вони впливають на тканини. Розглянемо основні з них:

  • Хлоровмісні. Відбілюючі засоби, що містять хлор, дуже ефективні, але одночасно досить агресивно позначаються на тканини. Такі кошти не рекомендується застосовувати для відбілювання ніжних і делікатних тканин (шовк, бавовна, шифон). Неодноразово повторювана процедура відбілювання також негативно позначиться на якості білизни. Воно може стоншена, і незабаром тканина зруйнується. Зате такі кошти на ура впораються з плямами на білих джинсах або світлою скатертини.
  • Кисневі. На сьогоднішній день досить популярними, хоча і досить дорогі. Але зате вони не можуть викликати алергічних реакцій і подразнень шкірного покриву, а це дуже важливо у випадку відбілювання дитячого одягу. Також ці суміші не мають згубного впливу на будову тканини. Ще однією важливою перевагою кисневих відбілювачів є їх універсальність, оскільки вони здатні усувати забруднення як з білих, так і кольорових речей. Ефективні навіть при низьких температурах.
  • Оптичні. Досить новий засіб на ринку відбілювачів. Діє за принципом осідання на тканини виробу спеціальних частинок, зорово світлих. Дані частинки називаються оптичними осветлителями, саме їх застосовують у багатьох імпортних пральних порошках. Таким чином тканина не вибілюється, а покривається особливою речовиною. Мінус даних коштів укладено в тому, що білі речі вони приводять ідеально блискаюче стан, а ось кольоровим можуть змінити забарвлення.

Рятуємо полинявшу білизну


Щоб речі повернути її первозданний колір, потрібно додати у воду для прання кухонну сіль. Це збереже колір виробу і абсолютно не позначиться на його якості. Безпечно як для бавовняних, лляних, так і для синтетичних тканин. Таким чином можна врятувати як кольорову, так і чорний одяг.

Купуйте тканини на barbatextile.ua. Якісні, яскраві, приємні за ціною, такі тканини не втратять колір і будуть радувати вас.

Схожі статті