Наверх

Як клеїти стрази на тканину

15/05/2021

Сьогодні асортимент магазинів рясніє яскравими та модними моделями, які порадують будь-яку модницю. Однак деколи хочеться створити щось своє, ексклюзивне. Новий виріб, нехай зшите з найкращим викрійками, з самого красивого матеріалу, все одно вимагає деталей і доповнень. Сьогодні існує швидкий спосіб прикраси будь-якої речі з гардеробу — стрази.
Прикраса намистинами, камінням сваровскі, блискітками і стеклярусами може змінити річ, створивши з неї витвір мистецтва. Вечірні сукні, карнавальні і сценічні костюми, доповнені стразами, значно виграють на тлі простих. Дуже важливо не сильно захопитися камінчиками і не перетворити річ у карнавальний костюм, якщо вона такою не є.

Які бувають стрази


Як сам об'єкт — це імітація дорогоцінного каменю. Увійшли в моду ще з 18 століття і міцно закріпилися в ній. Актори та співаки активно використовували ці коштовності у своїх сценічних костюмах, після чого мода перейшла і на простого обивателя. Сьогодні все не так сяє і блищить, як раніше, але акуратний додаток блиску в суворій або кокетливому образі його ніяк не зіпсує.

Розберемося у видах страз. В залежності від методу закріплення вони бувають:

  • клейові;
  • неклеевые.


Перший вид також носить назву термостразы або термоклеевие камені. Він володіє клейовим складом, нанесеним на виворітну грань кристала, за рахунок чого легко кріпиться до носія. Для закріплення каменю на поверхні повинно бути вироблено термічний вплив. При нагріванні клей плавиться і фіксує страз. Саме такі види камінчиків застосовуються для кріплення на текстиль, оскільки розігрітий клей добре вбирається у тканинні волокна.

Неклеевые стрази кріпляться до поверхні вручну і індивідуально. По різновидах діляться на кілька типів:

  • Для клейового кріплення. Клей наноситься на кожен камінь, а потім страз прикріплюється до поверхні тканини.
  • Пришивні камені. У цих каменях є отвори, щоб їх можна було просто і легко за допомогою простого пришивання закріпити на тканини.
  • Кристали в цапах. За принципом кріплення схожі з попередніми, проте вони закріплені в оправу, яка вже фіксується нитками на тканині.

Як вибрати для тканини стрази


Щоб закріпити камені на тканини акуратно і швидко, спочатку потрібно продумати всі деталі і тонкощі. У першу чергу потрібно розібратися з кольором бажаних каменів. Вони можуть поєднуватися з тоном тканини або, навпаки, контрастувати з нею.

Важливий і розмір кристала. Зовсім дрібні будуть невиразні, а великі можуть зіпсувати образ. Краще всього буде поєднання середніх, дрібних і доповнення всієї композиції кількома великими камінцями.Що стосується кількості, тканина не повинна пістрявити камінням, створюючи образ новорічної ялинки. Також варто пам'ятати, що чим більше каменів закріпити, тим більше потім ризик їх втрати.

 Як правильно приклеїти страз на тканину


 Приклеювання страз на поверхню тканини - найбільш швидкий і простий спосіб кріплення.  Розглянемо алгоритм процесу:

  •  Визначаємося з місцем і концепцією малюнка.  Заздалегідь намічаємо на тканини малюнок або його основні точки.
  •  Клей для страз купуємо в спеціалізованому магазині фурнітури.  Наносимо його в потрібних місцях краплями невеликого розміру.  Поверх опускаємо камінчик.
  •  Важливо виконувати всі дії акуратно, інакше можна забруднити тканину в клеї, тоді її відіпрати буде проблематично.
  •  Клеїмо термострази.


 Найзручніше і простіше використовувати для прикраси одягу стрази на клейовій основі.  Не потрібно думати, чим їх приклеїти і що можна з них зробити - такі стрази продаються вже у вигляді готових композицій, а можна клеїти їх і по одному.  Викладаємо їх на бажану поверхню, накриваємо іншим шматочком полотна і проходимо поверх праскою.  Важливо підібрати температуру праски під тип текстилю, на якому працюємо, щоб не спалити виріб.  Клею досить 2-3 хвилин, щоб розтанути і скріпити тканину і камінь.

 З страз можна збирати різні композиції, які ефектно виглядатимуть на будь-якій тканині (шовк, джинс, атлас, бавовна і т.д.).

 Замовляйте тканину на barbatextile.ua і створюйте ефектні й стильні образи.  Якісні, приємні за ціною і красиві тканини - тільки для вас.

Схожі статті