Наверх

Як позбутися від плям на замші.

30/11/-0001

Замша — красивий натуральний матеріал, що надає виробам елегантності, але щоб зберегти природну привабливість, доведеться докласти чимало зусиль. Маючи ворсисту структуру, замшева одяг і взуття часто стають магнітом для різних плям, чого не уникне навіть самий акуратний до свого зовнішнього вигляду чоловік.

На щастя власників речей із замші, існує безліч дієвих способів, що дозволяють швидко і ефективно боротися з забрудненнями.

Основні види плям на замші та методи їх видалення


При відсутності спеціальних засобів для чищення можна вдатися до простих методів. При цьому важливо розуміти, що для конкретного виду забруднень існує свій спосіб догляду:

 • Розводи від води. Замшу потрібно берегти від вологи, але якщо цього не вдалося уникнути, то для утворився плями від води, особливо з сольовими розводами, слід застосувати пульверизатор і прибрати надлишки води сухою тканиною. Після повної просушки вироби рекомендується використовувати щітку, вона підніме ворс і поверне рівномірний колір.
 • Земля і бруд. Дочекайтеся повного висихання забруднення, візьміть спеціальну щітку для замшевих виробів і дійте в одному напрямку. Залишки бруду можна прибрати вологою тканиною.
 • Жирні і маслянисті плями. В даному випадку знадобиться професійна чистка. Також можна використовувати агресивні методи — розчинники на безацетоновой основі або бензин, але діяти потрібно дуже акуратно. Злегка змочіть ватяний тампон в розчиннику і очистіть забруднення, після протерши вологою тканиною.


Щоб уникнути подібних небажаних наслідків рекомендується носити замшеві вироби в суху погоду і берегти їх від джерел забруднень.

Інші ефективні засоби для боротьби з забрудненнями замші

 • Почистити замшу можна іншими дієвими засобами, які є в кожному будинку. Для цього може знадобитися:
 • Крохмаль — підходить для виведення засалених плям. Досить присипати забруднену ділянку і по закінченню півгодини очистити виріб щіткою.
 • Оцет — чудовий спосіб для очистки світлою, в тому числі білої замші. 9% оцет слід розвести водою в пропорції 1:5 і протерти отриманим розчином брудне місце, після чого скористатися засобом для відновлення кольору.
 • Мило з порошком. Можна використовувати мильну стружку або порошок з водою, якщо забруднення сильне. Процедуру проводять за допомогою жорсткої взуттєвої щітки.
 • Кавова гуща — ефективна тільки в тому випадку, якщо необхідно почистити темні замшеві вироби. Губку потрібно змочити в гущі і нанести на пляму, потерти щіткою і на час залишити, потім прибрати залишки марлевим тампоном і протерти вологою серветкою.
 • Ластик — спеціальне пристосування, що бореться з пилом і брудом. Повертає ворсистість матеріалу. Також можна використовувати звичайне канцелярське приладдя.
 • Слід зазначити, що всі способи очищення найбільш ефективні лише на свіжих плямах. Обробляючи старі забруднення, є ризик пошкодження зовнішнього вигляду виробів.

Професійні засоби по догляду за замшею


Відмінним рішенням для уникнення сильних забруднень і для збереження привабливості зовнішнього вигляду замшевих речей буде придбати спеціальні засоби для чищення і захисту:

 • Піна або спрей для очищення. Для замші протипоказано застосування різних в'язких сумішей, тому на допомогу прийдуть спеціально розроблені склади, що допоможуть видалити жирне або брудна пляма.
 • Захисний спрей. Володіє водовідштовхувальними властивостями, але в той же час запобігає передчасне зношування матеріалу.
 • Фарба. Так як замша схильна до вицвітання і заломів, знадобиться спеціальний фарбувальний склад, що поверне виробу насиченість кольору і привабливість зовнішнього вигляду.


Дані засоби слід застосовувати з щіткою для замші. Бажано, щоб вона була двостороння, з металевими та гумовими наконечниками. Робити процедури необхідно в спеціально відведеному для цього місці, бажано на підстилці.

Рекомендації по догляду за замшею


Дбайливе поводження з замшевими виробами продовжить термін їх експлуатації. Для цього необхідно слідувати простим радам:

 1. Бережіть взуття і речі із замші від вологи, не одягайте їх в дощову погоду. На всяк випадок краще вдатися до професійних засобів, використовуючи водовідштовхувальні спреї.
 2. Також слід використовувати захисні склади як мінімум 5 разів у році, що допоможе запобігти появі плям і збереже благородство натурального матеріалу.
 3. По приходу додому завжди намагайтеся очищати вироби перед тим, як поставити в шафу (особливо це стосується взуття).
 4. Заломи на матеріалі можна легко видалити, потримавши річ над парою. Після цього потрібно скористатися щіткою для замші і підняти ворс в потрібному напрямку.
 5. При необхідності прибрати замшеві вироби на тривале зберігання потрібно переконатися, що вони повністю просушені. Скористайтеся спеціальним чохлом або оберніть річ в м'яку тканину.

Замша — це делікатна тканина, яка може легко втратити привабливість зовнішнього вигляду при недотриманні елементарних рекомендацій по догляду. Піклуйтеся про замшевих виробах належним чином та своєчасно, щоб вони могли підтримувати ваш стиль.

Схожі статті