Наверх

Види білизняних швів для шиття в домашніх умовах

23/04/2021

Хрустке, приємно пахне постільна білизна огортає ніжною хмарою і занурює в світ мрій. Саме на такому ліжку приємно опинитися після важкого трудового дня. Не влаштовує якість купленого білизни? Ви можете це зробити самі - виберіть відповідну тканину і дістаньте швейну машинку. Ми підкажемо, які шви підійдуть.

Техніки шиття, які можна виконати в домашніх умовах

Чим відрізняється якісна білизна від неякісної? Звичайний покупець скаже: видом тканини (бязь, льон, сатин). Досвідчений заявить: білизняними швами. Багато марно нехтують цією особливістю, а це важливий показник зносостійкості і зручності.

Розглянемо основні види швів, що використовуються при пошитті постільної білизни.

Запошивний (джинсовий)

Найпоширеніший вид для пошиття спортивного одягу і джинсів. Застосуємо для постільної з грубих тканин – сатину, льону, махорки. Переваги – витримує агресивні дії (натяг), численні прання.

Шов робимо так:

 • Беремо два полотна і прикладаємо один до одного лицьовою стороною. При цьому опускаємо нижній відрізок на 8 мм.
 • Обертаємо вільним краєм верхнє полотно і прострочуємо.
 •  Перевертаємо полотна лицьовою стороною вниз.
 • Відгинаємо рядок, щоб закрити зріз.
 • Прошиваємо другий рядок (відступивши 0,1-0,2 мм) від згину.

Такий шов виробники використовують при пошитті простирадлом і підковдр: він плоский і не дозволяє збиратися пилу і ворсинкам.

Подвійний білизняний

На відміну від попереднього, цей вид м'якше, проте не такий еластичний і акуратний. Використовується для пошиття піжам і наволочок.

Так виглядає техніка виконання:

 • складіть два відрізу тканини виворотом усередину і простежте, щоб краї збігалися;
 • прошийте машинкою край, відступивши від нього на 0,3 мм, і виверніть виріб виворотом;
 • вирівняйте руками і зробіть другий рядок, відступивши від першої на 0,7 мм.

До такого шву вдавайтеся, якщо відсутня оверлочна машина і не виходить окантувати тканину. В іншому випадку ви отримаєте не дуже акуратний вигляд виробу.

Подвійний виворітний

Цей вид використовується для пошиття наволочок і підковдр.

Щоб зробити шов, спочатку закладіть припуск 0,8-1 см. Складіть дві половини тканини виворотом усередину, чітко зіставивши краю. Відступите 5 мм і зробіть шов. Далі дійте так:

 • розкрийте тканину, як книгу - рядок буде посередині;
 • складіть краю;
 • проутюжте згини або прошийте вручну;
 • зробіть ще один шов, який приховає дві половинки тканини всередині.

Крайові машинні шви

Як зрозуміло з назви, вони необхідні для обробки країв постільної білизни. Виділяють кілька підвидів:

 1. Обтачний шов з відкритою або подвійною бейкою. У першому випадку бейку перегніть навпіл, пристрочите до вивороту, а потім - по краю лицьового боку. У другому випадку одну сторону бейки пристрочите до краю деталі, переверніть на лицьову сторону, підігніть по краю і пристрочите на відстані 0,2 мм від краю бейки.
 2. Московський. Для цього окантовочного шва знадобиться припуск. Підверніть його на 0,5 мм і на відстані 0,2 мм пристрочите. Зріжте залишки припуску, подверніте на 0,3 мм і накладіть другий рядок (поверх першої). Підходить для тонкого матеріалу.
 3. Зигзаг. Підігніть зріз і прострочіть його, а надлишки - зріжте.
 4. Шов в подгибку з відкритим / закритим зрізом. У першому випадку зріз обробіть оверлоком, припуск підігніть і надстрочіте. У другому – підігніть зріз на 0,5 см і прокладете рядок приблизно на 0,2 см від краю.

Печворк і ручні шви

Виконання ручних швів – справа трудомістка і енерговитратна. Якщо хочете зшити білизну вручну, скористайтеся такими видами рядків:

 • «Вперед голку». Голку весь час рухайте вперед. Важливо, щоб рядки були однакової довжини і розташовувалися близько один до одного. Застосовується для сметиванія деталей, оскільки вважається ненадійним.
 • «Назад голку». При цьому виді після стібка голку повертайте весь час назад. Виходить міцна і акуратна рядок.
 • Потайний. Складіть дві половинки тканини навиворіт. Протягніть голку з ниткою в одну частину, потім переміститеся на іншу, захопивши 3 мм тканини. Повторюйте, поки не прошиє всі сторони. Важливо робити маленькі стежки.

Печворк - техніка, при якій полотно зшивається з різних клаптиків тканини, підібраних за кольором і розміром. Виконується машинкою і вручну.

Помилки при виконанні білизняних швів

Пошиття постільної білизни - справа нехитра, проте часто результат виявляється не таким, як очікували. Після пошиття залишилися незадоволені? Значить, не врахували деякі деталі. Розберемо основні помилки:

 1. Не врахували вид тканини. З льоном і бавовною зазвичай проблем не буває. Пошиття білизни з більш делікатних тканин може обернутися катастрофою, особливо, якщо працюєте з шовком. Починайте з простого текстилю.
 2. Не перевірили натяг ниток в машинці перед роботою. Попередньо експериментуйте з нитками і маленьким відрізом обраної тканини.
 3. Вибрали неправильний шов. Для підодіяльника добре підійде подвійна виворотність шов. Запошивочний підійде для з'єднання двох половинок тканини для простирадла. «Вподгибку» із закритим зрізом підійде для обробки відкритого краю.
 4. Не змітали детали перед пошиттям. Полотно може натягнути з одного боку і прісобрати з іншого.
 5. Нерівно відрізали припуски або зробили кривий рядок. Результат - складки на згині.

Освоюйте шиття постільної білизни на практиці - лише так зможете підібрати відповідний вид шва.

Для втілення своїх ідей рекомендуємо придбати тканини в інтернет-магазині «Barbatextile». Ми гарантуємо високу якість товарів і бездоганний сервіс. Чекаємо ваші замовлення!

Схожі статті