Наверх

Покривало для пляжу своїми руками

09/08/2020

Літо – час відпусток. З настанням теплих днів хочеться не тільки зануритися в прохолодну воду басейна або купатися в морі, але і поніжитися на пляжі з піском. Невіднятним атрибутом комфортного відпочинку є пляжне покривало. Цей предмет можна купити, але майстриням не складе праці зшити виріб в домашніх умовах. Килимок, виготовлений своїми руками, буде ексклюзивним, і може стати прекрасним подарунком.

Різновиди та популярні моделі пляжних килимків

Сучасні пляжні килимки зовсім не схожі на звичайні покривала, адже більшість з них являють собою трансформери. Найпопулярнішими й зручними можуть вважатися килимки, які:

 • збираються «гармошкою»,
 • перетворюються в сумку з кишенею,
 • в розкладеному вигляді мають козирок, що закриває голову й обличчя від сонця,

а також круглі покривала, які перетворюються у місткий мішок. Всі без винятку типи й моделі килимків можна зшити самостійно.

Матеріали та інструменти для пошиття килимка для пляжу

При виготовленні пляжного покривала майстриням знадобиться запастися відрізу щільною і міцною тканиною і нитками в тон матеріалу. В залежності від того, яку модель планується шити для відпочинку влітку, можуть знадобитися додаткові елементи:

 • шнури;
 • тасьми;
 • стрічки;
 • липучки;
 • «блискавки»;
 • кнопки;
 • ґудзики;
 • обмежувачі з пружинками;
 • декоративні наконечники для шнурів.

Тонкі килимки складаються тільки з тканини, а більш щільні можуть мати всередині тонку поролонову прокладку (зазвичай до 3 мм).

Що стосується вибору матеріалу для пошиття пляжного килимка, то тут все залежатиме від потреб і бажання замовника. Найчастіше для пошиття застосовують 2 різні за складом і щільності відрізу тканини. Часто покривала виготовляють з махрової (рушникової) тканини. У разі, коли передбачається зробити килимок непромокальним, використовується бязь і плащівка (або парашутний шовк).

Шити килимок можна на звичайній побутовій швейній машинці. Зазвичай використовується тільки один прямий рядок. Але, якщо в тому є потреба, можна обробити внутрішні зрізи зигзагом. Для шиття килимків з тонкої тканини потрібно використовувати голку №90. Якщо в процесі виготовлення покривала буде мати місце відстрочка з щільної тканини, стібка з поролону і т. п., то також додатково знадобиться мати голку №100.

Шиємо своїми руками: покрокова інструкція по пошиттю пляжного покривала

Починати пошиття простої підстилки для пляжного відпочинку потрібно з підготовки матерії. Якщо ви не плануєте виготовляти покривало гігантських або мініатюрних розмірів, то знімати мірки не потрібно.

Будувати викрійку потрібно прямо на тканині. Потрібно мати під рукою лінійку та сантиметрову стрічку, кравецькі шпильки й ножиці. Наносити лінії можна крейдою, обмилком або спеціальним маркером. Декоративні елементи (кишені, ручки й хлястики) також розкроюються на полотні.

Зшити килимок-трансформер, який буде перетворюватися в зручну сумку з довгими ручками, можна з плащової тканини й бавовняного полотна (наприклад, тіку). Порядок пошиття зручного килимка-«гармошки» такий:

 1. Прасуємо відріз тканини, після чого розкроюємо полотно. Основа має форму прямокутника зі сторонами 160*70 см (для відпочинку 1 людини). «Сімейне» покривало має розміри 105*160 см. До мірки покривала в готовому вигляді обов'язково додають припуски на підгинання і шви – по 1 см з кожної сторони.
 2. Слідом за цим крім ручки, хлястик та полотнище кишені. Довжина і ширина ручок залежить від ваших побажань. Розмір кишені повинен бути таким, щоб у нього можна було вмістити корисні дрібниці. Довжина хлястика в розкроєному вигляді 26*10 см (у т. ч. припуск по 1 см з кожної сторони).
 3. Зістрочуємо хлястик, вивертаємо його і на кінці пристрочуємо липучку.
 4. Виготовляємо ручки, а потім пришиваємо їх на зовнішній стороні сумки. Оптимальна відстань між ручками 30 см.
 5. Пришиваємо хлястик на внутрішній стороні покривала і другу частину липучки на зовнішній. Пристрочуємо кишеню.
 6. Складаємо обидва шматки тканини лицьовою стороною, вкладаючи в бічні частини «блискавку» і зістрочуємо, прокладаючи рядок з 3-х сторін, відступаючи від краю 1 см.
 7. Вивертаємо отриманий виріб на обличчя, а потім в отриманий мішок вкладаємо поролон, довжина якого коротше готового мішка на 1,5 см, а ширина – менше на 1 см.
 8. Простьобуємо на машинці поролон разом з тканиною. Це дозволить уникнути сповзання поролону. Такий рядок може виконувати роль декоративного елемента.
 9. Оформляємо підгін низу, прокладаючи рядок якомога ближче до краю.

Після цього килимок готовий до використання! З ним буде не соромно піти купатися у відкритий басейн. Покривало з щільною підставою і м'яким дихаючим верхом забезпечить комфортний відпочинок не тільки на галечному пляжі, але і на річковому піску.

Схожі статті