Наверх

Цікаві історії виникнення тканин

15/05/2021

Тканини з'явилися ще в стародавні часи. Люди почали використовувати їх, щоб прикрашати і захищати своє тіло. Також текстиль та тканини були незамінними помічниками в побуті. Завдяки численним письмовим матеріалами і джерелами сьогодні ми можемо дізнатися, коли і як з'явилися перші текстильні матеріали. Вже в давнину люди вміли вирощувати, добувати і переробляти волокна, отримуючи з них перші тканини.

Історія появи різних тканин


Якщо говорити коротко, то найдавнішими матеріалами, які були використані людиною, є шкури вбитих тварин. Стародавній клімат був більш суворий, ніж в наші дні, тому людям потрібна була така одяг, яка могла б захистити тіло від пронизливого холоду. На можливість прикраси тоді навіть не дивилися.

В античність особливою популярністю серед багатих людей користувалися китайські шовкові матеріали з особливою прошивкою металевою ниткою, а також японські полотна. Звичайні люди найчастіше ходили в натуральних матеріалах, таких, як льон. Ці відомості відомі нам завдяки розкопкам і дійшли до наших днів пам'ятників архітектури.

Популярністю користувалися індійські тканини, які виготовлялися з шовку або бавовни. Вони відрізнялися красивими і барвистими візерунками. Полотна з вовни і льону з сюжетними або рослинними орнаментами залучали також своєю зручністю.

Як видно з історії, найпопулярнішими видами тканин у наших предків були:

  • льон;
  • вовна;
  • бавовна;
  • шовк.


Всі вони є натуральними і зберегли популярність до сьогоднішніх днів. Лляні тканини першими з'явилися ще в Стародавньому Єгипті. Тоді цей матеріал славився на весь світ і вважався самим міцним і надійним. Його ткали з допомогою спеціальних горизонтальних верстатів.

Вовняні тканини були необхідні, так як вони дозволяли захистити людське тіло від неприємних погодних умов. У Стародавньому Вавилоні, наприклад, практично кожна господиня пряла свою одяг з вовни.

Про бавовні вперше письмово згадується ще в третьому тисячолітті до нашої ери. Якщо вірити дослідженням, саме в цей час в Індії почали виготовляти даний матеріал. Справжньою батьківщиною шовку вважається Китай. Шовківництво в цій країні почалося ще в III-II тисячолітті до нашої ери.

Поява і розвиток виробництва тканин


У XIV столітті в Італії починається перше виробництво текстильних матеріалів. Свого піку вона досягає вже у XVI-XVIII столітті. У той час найбільш розповсюдженими орнаментами вважалися рослинні, сюжетні та геральдичні. Серед італійського населення найбільшою популярністю користувалася парча. У середині XVIII століття у Франції досягає свого розквіту процес створення тканин, які змогли конкурувати з італійськими. Тут популярністю користувалися квіткові, архітектурні та жанрові малюнки.

На території Київської Русі поширеними були льняні тканини. Згідно Геродоту на берегах Дністра і Дніпра це рослина сіяли ще з часів скіфів. В XI столітті культура льону досягла свого піку. З неї виготовляли не тільки одяг, але і намети, прапори, вітрила і рибальські мережі. Також древні слов'яни використовували для виробництва одягу коноплі, кропиву, рогожу і лико, а також соснову хвою. Практично до XVII століття в Київській Русі не існувало виробництва шовку.

Історія походження сучасних тканин


Джинсова тканина сьогодні вважається однією з найбільш популярних, особливо серед молоді. З неї виготовляють не тільки відомі всім джинси, але і шорти, сорочки, комбінезони і майки. Історія виникнення цього матеріалу є досить складної і незвичайної. Вперше про неї згадувалося ще в Середні століття. Тоді її використовували при виробництві вітрил, а також для захисту важливих вантажів на суднах. Потім з її допомогою почали створювати оббивки і намети.

У XV столітті матроси носили штани з парусинової тканини (сучасний денім), а в XIX столітті з неї почали робити одяг для ковбоїв. Цікаво, що до 1953 року джинси могли носити тільки чоловіки.

Атлас є досить популярною тканиною, яку використовують для створення багатьох речей. Секрет її виготовлення відкрили ще в Стародавньому Китаї. Тривалий час китайці тримали в суворій таємниці спосіб плетіння шовкових ниток. Але з часом технологія все ж змогла з'явитися в Японії, Індії, Таїланді і Кореї.

Невелика кількість шовку возили в Древню Грецію, але його використовували переважно для одягу монархів, дворян і священнослужителів. В епоху Відродження шовкові тканини почали виробляти в Італії, Нідерландах, Франції та Іспанії. На Русі атлас став відомий в XV столітті.

В інтернет-магазині Barbatextile ви знайдете великий асортимент якісних матеріалів для створення постільної білизни та домашнього текстилю своїми руками.

Схожі статті