Наверх

Що таке плед з велсофт

15/05/2021

Сучасні технології, що застосовуються в текстильній промисловості, дозволяють отримати якісні синтетичні тканини, які за функціональними та експлуатаційними характеристиками не поступаються натуральним. Одним з нових матеріалів, що застосовується при виробництві виробів для домашнього затишку, є велсфорт.

Багато мають в будинку пледи, при цьому мало хто здогадується, що більшість з них виготовлені з даної тканини. Велсофт, який більш відомий як мікрофібра, має ряд унікальних властивостей, чим і приваблює споживачів до готової продукції.

Що собою являє велсофт? Склад і властивості тканини


Виробництво велсофта вперше було запущено японськими технологами в 1976 році. Саме в Японії був винайдений спосіб виготовлення найтонших синтетичних волокон діаметром 0,06 мм. З тих пір матеріал став проривом в текстильній промисловості і активно застосовується для пошиття дитячої та дорослої свійської одягу, а також покривал.

Велсофт — це трикотажне м'яке полотно з ворсом, що зовні і за відчуттями нагадує махрову тканину. Але так як махра переважно складається з волокон бавовни і льону, то вона набагато жорсткіше і важче при намоканні. Часто велсофт плутають з велюром і флісом, але їх головні відмінності в структурі і властивостях волокон.

У складі мікрофібрового матеріалу є поліамід — хімічний інгредієнт, який надає полотну таких властивостей, як несминаемость, швидка высыхаемость і повітропроникність. В процесі технологічної обробки з поліаміду отримують поліестерові волокна, що розшаровують до утворення пучка ниток, які у десятки разів тонше шовкових волокон і в сотні разів тонше людського волосся.

В результаті отримують м'яку і приємну на дотик тканина, що відрізняється міцністю, здатністю зберігати пишність волокон і колір.

Види пледів з велсофта


Синтетичні матеріали легко піддаються обробці, що дозволяє застосовувати у виробництві різні технології одержання виробів з різними характеристиками, тому покривала пропонуються в широкій різноманітності забарвлень і з різним ступенем м'якості. Пледи з велсофта стали символом домашнього затишку, так як забезпечують комфорт і дозволяють підібрати ідеальне рішення на будь-який смак.

Вироби можна розділити на такі види:

 • з високим ворсом, середнім ворсом і з низькою ворсисті (ультрасофт);
 • одне - і двосторонні;
 • гладкі і фактурні (з імітацією хутра тварин, структури інших матеріалів).


Також пледи з велсофта поділяють на такі групи за типом полотна:

 • однотонні — відрізняються однорідним забарвленням;
 • набивні — на поверхню нанесений малюнок з допомогою друку, при цьому зберігається гладка текстура матеріалу;
 • крупноузорчатые — мають великі повторювані візерунки за допомогою особливого переплетення ниток (велсофт-жаккард).


Особливою привабливістю відрізняються рельєфні мікрофіброві покривала, які мають виразну і красиву поверхню з ворсом неоднорідною висоти.

Переваги пледів з велсофта


Вироби з синтетичних матеріалів нового покоління користуються популярністю, так як прекрасно зберігають свої унікальні властивості при тривалій експлуатації. Покривала з велсофта дарує особливе відчуття комфорту, так як володіють неймовірною ніжністю, м'якістю і невагомістю, а також наділені масою інших позитивних характеристик:

 • міцність і довговічність досягається завдяки наявності щільно переплетених ниток, які стійкі до механічних пошкоджень;
 • низька гігроскопічність і висока повітропроникність — незважаючи на хімічне походження волокон, вони мають безліч повітряних мікрокамер, що забезпечує швидкий відвід води і висихання пледа;
 • антибактеріальні властивості і гіпоалергенність — волокна поліестеру виключають розмноження хвороботворних мікроорганізмів і не накопичують пил, тому матеріал підходить для дитячих покривав;
 • висока терморегуляція — м'який ворс, що складається з мікропористих волокон, відмінно зберігає тепло, тому під пледом з велсофта завжди затишно;
 • відсутність усадки і линьки — яскраві фарби надовго зберігаються після численних прань, при цьому виріб не деформується.


На пледах з велсофта не утворюються катишки, а сам матеріал безпечний для використання, так як відповідає європейським стандартам якості та гігієнічності. Це є безсумнівним плюсом.

Як доглядати за домашнім текстилем з мікрофібри?
Багатьох користувачів цікавить питання, як прати покривала з велсофта? Варто відзначити, що вироби з цього матеріалу досить прості у догляді:

 • вручну можна не прати, так як синтетичні тканини легко переносять машинне прання, якщо температурний режим не перевищує 30 градусів;
 • рекомендується використовувати рідкі порошки, забороняється застосовувати відбілюючі і хлорвмісні засоби;
 • видалити плями можна за допомогою миючого розчину або спирту;
 • вироби не потребують прасування, пледи з високим ворсом досить обробити парою.

Однотонні або з малюнком, гладкі або фактурні — в будь-якому виконанні пледи з велсофта стануть улюбленою належністю для сну і відпочинку.Будучи виготовленими з інноваційного синтетичного матеріалу, вони є абсолютно безпечними для здоров'я, а також залучають доступною вартістю.  Саме тому вони є виправданим придбанням.

Схожі статті