Наверх

Що таке меланж: походження та види матеріалів

15/05/2021

Загальна назва «меланж» носять різні за складом тканини, в яких використані нитки різних кольорів. У перекладі з французької меланж означає «суміш».
Вперше меланжеві тканини з'явилися, коли ткацьке виробництво досягло такого рівня розвитку, що можна було використовувати для сплетення полотна нитки, заздалегідь підібрані за кольором. Отримана на виході меланжева тканина не забарвлюється, і в цьому полягає її особливість. Характерний відтінок такого типу полотна створюють точкові вкраплення ниток різних кольорів. Також меланжеві тканини називають мелированными.

З чого роблять меланжевої полотно?


Меланжевий текстиль ось уже багато десятиліть не виходить з моди завдяки своїм унікальним якостям. Варто ще раз уточнити, що меланж — це не назва, а вид виготовлення тканини. Таким чином, для отримання мелированного полотна можуть використовуватися волокна самого різного характеру. Найбільш часто матеріалом для виробництва меланжу виступають:

  • бавовна;
  • льон;
  • вовна;
  • синтетичні волокна.


Одна з найскладніших завдань у виробництві меланжу — правильно підібрати волокна за кольором або попередньо пофарбувати їх, щоб отримати малюнок готової тканини відповідно до задуманого. Кожен виробник в даному випадку використовує власну технологію.

Мелированная тканина відрізняється тим, що по-різному виглядає зблизька і при віддаленні, візуально може змінювати колір і фактуру. Шорстка зерниста поверхня такого виду полотен робить їх поширеним вибором для пошиття верхнього одягу і оббивки для меблів.

Для отримання меланжу в основному використовують два типи змішування ниток різних кольорів: контрастний та градієнтний. Як легко здогадатися з назви, в першому випадку відбувається гра на контрасті яскравих відтінків (червоні, сині, зелені волокна), змішання яких дає кінцеву кольорову гаму полотна.

У разі градієнтного способу з'єднання ниток задіють близькі за кольором волокна, перехід між якими допомагає візуально підкреслити фактурний вид тканини. Наприклад, градієнтний сірий колір. Саме такий меланж виглядає найбільш дорого і ефектно.

Що шиють з меланжевих тканин?


Група меланжевих полотен, об'єднаних подібним способом виробництва, носить назву меланж текстиль. Серед інших сюди входять такі тканини, як:

  • сукно;
  • твід;
  • шевиот;
  • драп.


Щоб точно визначити вид тканини, в її найменуванні використовують обидва слова — наприклад, сукно-меланж (на відміну від трикотажного та ін) З мелірованого тканин різного складу шиють теплі пальта, костюми, сукні, брюки та інший повсякденний одяг. Оскільки меланжеві тканини не підлягають забарвленню і відбілювання, вони вважаються екологічно сприятливими для людей з алергіями.Інша широко поширена сфера застосування меланжевого полотна - оббивка меблів.  Меланж використовують як один з типів меблевої тканини Артекс.  Його рельєфна структура надає меблям характерний зовнішній вигляд, володіє міцністю і високу зносостійкість.  Деякі виробники меблів надають можливість при замовленні вибирати з декількох варіантів кольорів оббивки в каталозі.

 Доглядати за речами, пошитими з меланжу, слід з урахуванням їх складу та рекомендацій на ярликах вироби.  Деякі костюми та сукні з квіточки не підлягають пранню, тільки сухому чищенню або чищенні із застосуванням спеціальних реактивів.  Речі з меланжу не можна вибілювати.  А якщо до складу входить натуральна шерсть, то слід ще й берегти від прямого попадання сонячних променів, розтягування і від молі.

 Придбати Меланжевої полотно за оптовими цінами в магазині Вarbatextile


 Сфера застосування меланжевих тканин більш ніж обширна, і для виробника текстильних виробів справа залишається за малим: знайти перевіреного постачальника і прийнятні ціни.  Компанія Вarbatextile пропонує великий асортимент меланжевих полотен від азіатських промислових підприємств.  Наші полотна відрізняються високою якістю і різноманітністю квітів.  В інтернет-магазині Вarbatextile можна вибрати і купити тканини в рулоні для будь-яких цілей: від пошиття оббивки для меблів до дитячого натільної білизни.

Схожі статті