Наверх

Що потрібно знати про тканини бамбук?

30/11/-0001

Екологічно чисті матеріали — вибір сучасного суспільства. Однією з небагатьох тканин, які заслуговують на найвищі бали у відношенні чистоти і безпеки, є бамбук. Незважаючи на свою новизну, вона швидко завоювала популярність у провідних дизайнерів. Її використовують для пошиття одягу, нижньої та постільної білизни та рушників. Так чим же такий хороший бамбук?

Опис бамбукової тканини


Бамбук — це унікальний матеріал, який об'єднав в собі позитивні риси натуральних матерій і синтетики. Він здатний служити роками, має ніжну і бархатисту текстуру, а також стійкий до негативних факторів навколишнього середовища. Крім того, завдяки особливій структурі кольору не вигоряють на сонці і не випираються.

На відміну від більшості натуральних матерій, бамбук:

 • має невелику вагу;
 • довговічний;
 • дає 100% захист від ультрафіолету;
 • практично не мнеться;
 • не викликає подразнень на шкірі;
 • володіє високою міцністю.


Крім того, бамбукові волокна, володіють бактерицидними властивостями. На тканині не розмножуються бактерії та грибки, що робить її ідеальним матеріалом для панчішно-шкарпеткової продукції і рушників. Як і все натуральне, бамбук чудово пропускає повітря і добре вбирає вологу.

Одяг з цього матеріалу не є алергеном. Справа в тому, що самі по собі стебла рослини невибагливі і здатні зростати з неймовірною швидкістю. Їх не потрібно додатково обробляти від шкідників, що ще більше підвищує екологічну чистоту. Тому бамбукову тканина часто використовують при пошитті дитячого одягу, включаючи вироби для самих маленьких.

Способи виробництва матеріалу


Виготовляють полотно двома способами:

 • Механічним — стебла подрібнюються і обробляються ензимами, в результаті чого утворюються волокна до 15 см в довжину. Отриманий таким способом матеріал називають бамбуковим льоном. Він має 100% екологічність, але коштує досить дорого.
 • Хімічним — сировина обробляється за допомогою сірководню або лугу. На виході виходить так звана бамбукова віскоза, використовувана для бюджетних виробів та спортивного одягу.
 • Навіть якщо бамбук не використовується в чистому вигляді, а поєднується з бавовною або іншими нитками, то його властивості превалюють. Саме тому ви можете бути впевнені, що річ прослужить довгий час і буде володіти усіма властивостями унікального рослини.

Догляд за бамбуковою тканиною


Виробники виробів з бамбука стверджують, що їх продукція може витримати близько 500 прань. Але при цьому потрібно дотримуватися простих правил по догляду:

 • прати при низьких температурах в найбільш щадному режимі;
 • не застосовувати абразивних чистячих засобів (найкраще для прання використовувати м'яке рідке засіб);
 • сушити вдалині від штучних джерел тепла;
 • зберігати в сухому та темному місці;
 • гладити вироби не слід, при крайній необхідності можна використовувати дуже низький температурний режим без відпарювача.


Не бійтеся, якщо виріб трохи підсяде після прання. Як і льон, бамбукове волокно дає близько 5 відсотків усадки. Враховуйте це при покупці (для вибору найбільш оптимального розміру). Пам'ятайте, що речі з бамбука вбирають дуже багато рідини, з-за чого сохнуть набагато довше. Запасіться терпінням і не намагайтеся прискорити цей процес штучним способом, так як ви ризикуєте безповоротно зіпсувати виріб.

Якщо ви хочете носити натуральний і екологічно чисте виріб, в якому ви будете почувати себе комфортно навіть у саму сильну спеку, вибирайте бамбук. Слідуйте простим правилам догляду, не піддавайте речі впливу агресивних хімічних речовин і екстремальних температур, і ви зможете використовувати їх протягом декількох років.

Пам'ятайте, що чим дорожче матеріал, тим більш виражені всі унікальні цілющі властивості і тим яскравіше буде бактерицидний ефект. Але якщо ви не можете дозволити собі одяг преміум-класу, то сміливо віддавайте перевагу виробам, до складу яких входить бамбук віскоза. Вона хоч і трохи поступається за чистоту й екологічність дорогих матеріалів, але при цьому дарує відчуття комфорту і не завдає шкоди вашому здоров'ю і навколишньому середовищу.

Схожі статті