Наверх

5 найбільш м'яких тканин

15/05/2021

Різноманітність пропозицій на текстильному ринку дозволяє швейним підприємствам і дбайливим господиням створювати різні вироби для масового споживання і домашнього використання. Тканини відрізняються щільністю, кольоровою гаммою і фактурою. І серед достатку полотен саме м'які матеріали залишаються найбільш затребуваними, так як володіють унікальними властивостями і широко застосовуються для пошиття одягу, в тому числі і постільної білизни.

Топ-5 самих м'яких тканин


Перше знайомство з бархатисті на дотик матеріалами починається з самого народження, адже вони забезпечують приємні відчуття і не дратують ніжну шкіру немовлят. Нерідко вони також зустрічаються серед іншого домашнього текстилю, а спати на ліжку, виготовленої з м'якого полотна — одне задоволення.

Як називається самий ніжний і приємний матеріал? Однозначної відповіді немає, так як подібне сировина має схожий склад з натуральних волокон. Але найбільш відомий і широко використовуваний серед них завжди буде на першому місця списку:

  • Фланель. Відноситься до вовняної або напіввовняної тканини, пухнастий має односторонній або двосторонній начіс. Даний бавовняний матеріал дуже приємний на дотик, а також відмінно зберігає тепло.
  • Футер. М'яке і ніжне полотно з бавовни, часто з додаванням поліестеру і з начосом на виворітній стороні. Стійке до появи катишек, має різну щільність, що дозволяє створювати речі різного призначення.
  • Байка. Відрізняється від інших м'яких матеріалів щільним переплетенням, має двосторонній ворс, часто використовується як сировина для пошиття білизни і дитячого одягу.
  • Бязь. Матеріал відрізняється простим плетенням, широко відомий як основа для постільної білизни, оскільки забезпечує приємні відчуття, має різноманітне забарвлення.
  • Інтерлок. Бавовняна тканина, підходить для людей з чутливою шкірою, практично не відчутна при носінні, так як досить тонка і ніжна.

На цьому перелік тканин, які відрізняються особливою м'якістю, не закінчуються, адже текстильна промисловість стрімко розвивається, постійно пропонуючи як давно відомі, так і нові матеріали. Поряд з сировиною натурального походження також часто використовуються штучні і синтетичні полотна, в тому числі і трикотажні, які мають подібні характеристики.

Чим досягається м'якість тканин і як її зберегти?


Отримавши відповідь на питання, яка з тканин м'якше, залишається загадкою, яким чином подібні полотна отримують настільки бархатисту фактурну. Це полягає в особливій технології виробництва, а саме в спеціальному переплетенні ниток з натуральних волокон.Найчастіше при виробництві матеріалу застосовуються петельні протягання, що з одного або обох сторін утворюють м'який, а іноді і зовсім непомітний ворс, який забезпечує хороше збереження тепла.  Деякі з них зберігають свою фактуру в незмінному стані навіть після частого використання, але все ж вироби з начосом вимагають особливого догляду і дбайливого ставлення.

 Як зробити річ м'якше після тривалої експлуатації?  Спочатку варто дотримуватися правильний температурний режим як при пранні, так і при прасуванні.  Відомо, що ворс, зокрема довгий і густий, має здатність звалюватися при високих температурах, а на білизну з дрібним начосом утворюються катишки.  При пранні виробів в пральній машині також рекомендується використовувати щадні кошти і спеціальний ополіскувач для делікатних тканин.  Варто пам'ятати, що більшість м'яких матеріалів бояться прямих сонячних променів і мають на увазі прасування при вологому стані.

 Дотримуючись простих порад, речі та постільну білизну з м'якого текстилю будуть служити довго, не втрачаючи колишніх характеристик, а різноманітність варіантів допоможе зробити правильний вибір.  Якщо ви шукаєте якісні матеріали, які відрізняються надійністю і м'якістю, то в нашому інтернет-магазині Barbatextile ви знайдете величезний вибір сировини для пошиття білизни і домашніх текстильних речей.  Ми напряму співпрацюємо з надійними постачальниками, тому ви завжди зможете оцінити переваги полотен самостійно.  Замовляйте тільки якісні матеріали за доступними цінами!

Схожі статті